ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Steve Wozniak pozywa YouTube

Współzałożyciel Apple pozywa YouTube z powodu afery z Bitcoinami

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Steve Wozniak złożył pozew przeciwko YouTube. Według Bloomberga współzałożyciel Apple twierdzi, że oszuści często używają jego imienia i podobieństwa, aby wmówić ludziom, że podwoi ich inwestycję w Bitcoin. Dodał przy tym, że serwis konsekwentnie ignoruje jego prośby o zlikwidowanie tych nieuczciwych praktyk. Czara goryczy przelała się w momencie, kiedy podobne praktyki rozpoczęły się na Twitterze. Serwis z niebieskim ptaszkiem w przeciwieństwie do czerwonego portalu wideo zareagował jednak natychmiast.

Steve Wozniak pozywa YouTube

Steve Wozniak pozywa YouTube

To doprowadziło Steve Wozniaka do szału. Stwierdził on, że skoro Twitter może walczyć z takimi praktykami i to w dość agresywny sposób, to YouTube nie powinien ich ignorować. W tym celu zorganizował się więc z grupą siedemnastu innych osób, których wizerunki są wykorzystywane do oszustw na kryptowaluty. Żądają oni, aby YouTube zdemaskowało te przekręty i proaktywnie ostrzegało przed nimi użytkowników. Dodatkowo domagają się od firmy odszkodowania. W komentarzu do pytania zadanego przez portal Android Authority rzecznik YouTube odpowiedział:

Poważnie traktujemy nadużycia na naszej platformy i szybko podejmujemy działania, gdy wykryjemy naruszenia naszych zasad, takie jak oszustwa lub podszywanie się.

Zobacz też: Realme świętuje wielki sukces – firmie zaufało już 40 milionów użytkowników

Przed złożeniem pozwu, Wozniak napisał o oszustwach w komentarzu do historii portalu Engadget o oszustwach na Twitterze. 

To zdarzyło się Elonowi Muskowi, mnie i innym ostatnio na YouTube. Problem polega na tym, że po pewnym czasie wiele osób wysyła do nas maile, szukając swojej kryptowaluty. Ludzie ci są na nas po prostu wściekli.

Bloomberg zauważa, że niedawno YouTube z powodzeniem bronił się przed podobną sprawą na początku tego tygodnia. Serwis stwierdził wtedy, że jest zwolniony z odpowiedzialności za działania swoich użytkowników na mocy ustawy o przyzwoitości komunikacyjnej.

Źródło: Android Authority

Sprawdź najnowsze wpisy