ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Allegro Polecam

Allegro Polecam – zarabianie za linkowanie, czyli nowy program od Allegro

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Allegro Polecam to nowy program afiliacyjny, który pozwala użytkownikom platformy na to, by dodatkowo zarobić. Sam mechanizm działania jest wyjątkowo prosty i co więcej, przejrzysty. Nie trzeba wiele robić, by zarobić, choć raczej nie ma co liczyć na wielkie kwoty. Wszystko uzależnione bowiem będzie od tego, jak dużo osób zdecyduje się kupić produkt z naszego polecenia.

Allegro Polecam

Jak działa program Allegro Polecam? Pierwsze co trzeba zrobić, to zarejestrować się na specjalnie przygotowanej stronie i to właściwie tyle. Kolejne kroki będą już należały do samych użytkowników. Klikając w przycisk Udostępnij na konkretnej aukcji, będzie generowany bezpośredni link, który będzie powiązany z naszym profilem. To, gdzie zostanie umieszczony link, ma zależeć od samych użytkowników. Mogą to zrobić na Facebooku, swoim blogu i tak dalej.

Jeżeli ktoś kliknie link i kupi z niego produkt, może liczyć na prowizję, która pobierana jest od tej, którą Allegro pobiera od Sprzedającego. Taka nagroda ma wynosić 20% od prowizji Sprzedającego, czyli jeżeli ta wynosi 15 złotych, na konto wpływa 3 złote. Ważne tutaj jest to, że od momentu kliknięcia linku, osoba musi dokonać zakupu w ciągu 24 godzin, by na konto wpadła prowizja. Ta ma być przyznawana w konkretnych kategoriach, a nie tylko od danego przedmiotu. Na stronie Allegro podano przykład, że jeżeli wystawi się suszarkę, a ktoś kupi inną z tej samej kategorii, prowizja i tak ma być przyznana.

Zobacz też: Podwyżki i Allegro Pay, czyli garść nowości.

Do programu Allegro Polecam mogą przystąpić osoby pełnoletnie, które mają zwykłe konto na platformie (konto firmowe oraz Junior się do tego nie zaliczają). Nie można polecać swoich własnych aukcji, ale także nie wszystkie kategorie biorą udział w programie. Wśród tych wyłączonych znajdziemy:

  • odżywki i suplementy
  • erotyka
  • ogłoszenia
  • usługi
  • ogłoszenia
  • rękodzieło
  • antyki i sztuka
  • licytacje

Źródło: Allegro

Sprawdź najnowsze wpisy