Wśród 10 największych producentów smartfonów na świecie, Realme Mobile jest najmłodszy. Firma została wprowadzona na rynek 4 maja 2018 roku, ale w tym krótkim okresie osiągnęła tak wiele. Obecnie jest jednym z 7 najpopularniejszych producentów smartfonów na świecie. Natomiast w aż 9 rynkach, na których występuje, jest w pierwszej piątce. Warto tu dodać, że smartfony Realme są dostępne w 59 krajach. Można więc powiedzieć, że niemal co szósty rynek okazał się dla niej sukcesem.

Realme świętuje 40 milionów użytkowników

Realme świętuje 40 milionów użytkowników

Obecnie na całym świecie jest ponad 40 milionów użytkowników Realme. Próg ten został przebity na skutek pierwszej sprzedaży Realme C11. Wtedy też w zaledwie 2 minut sprzedano 150 tysięcy smartfonów. Tym samym firma pobiła swój wcześniejszy rekord, kiedy Realme Narzo 10 wyprzedał się w ilości 70 tysięcy egzemplarzy w tym samm czasie. Aby podkreślić jak bardzo ten producent pnie się teraz w gorę, warto spojrzeć w przeszłość. Otóż Realme sprzedał pierwszy milion smartfonów we wrześniu 2018 roku, zaledwie kilka miesięcy po wejściu na rynek. W sierpniu 2019 roku firma przekroczyła próg 10 milionów. Natomiast w styczniu bieżącego roku osiągnęła 25 milionów. Zaledwie dwa miesiące temu firma ogłosiła łączną bazę użytkowników na świecie na poziomie 35 milionów. 

Zobacz też: Chińscy hakerzy próbowali wykraść dane na temat COVID-19

Oznacza to, że w okresie od maja do chwili obecnej firma przyniosła około 5 milionów sztuk urządzeń. To nie lada wyczyn, biorąc pod uwagę załamanie na rynku smartfonów spowodowane pandemią COVID 19. Trudno się temu dziwić. Realme wzoruje się w swoich działaniach na Xiaomi. Dlatego też priorytetem producenta jest dostarczanie wysokiej klasy urządzeń w atrakcyjnej cenie. Na taki sprzęt zawsze znajdzie się chętny. Ciekawe, kiedy doczekamy się 50 milionów użytkowników Realme na świecie?

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.