ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Mio MiVue C314

Mio MiVue C314 – nowy wideorejestrator w przystępnej cenie

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Mio MiVue C314 to nowy wideorejestrator od firmy, która kojarzona jest głównie z nawigacją samochodową. Jednak jak widać, całkiem dobrze radzi sobie także z innymi produktami. To już kolejny wideorejestrator w portfolio firmy, który będzie można od nich kupić. Co więcej, zapowiada się on dość ciekawie, a jego cena nie odstrasza. Co takiego ma do zaoferowania?

Mio MiVue C314

Mio MiVue C314
Fot. Mio MiVue C314

Zacznijmy może od samej ceny Mio MiVue C314. Ta została ustalona na 199 złotych, czyli całkiem przyzwoicie. Co dostaną w zamian osoby, które zdecydują się na zakup? Urządzenie może nagrywać obraz w jakości FullHD 1080p przy 30 klatkach na sekundę i wykorzystując przy tym sensor 2M. Przysłona obiektywu w urządzeniu ma wartość F2.2, czyli jednak może być miejscami trochę zbyt ciemno. Jednak sam wideorejestrator został wyposażony w funkcję Mio Night Vision Crystal, która ma wychwytywać najdrobniejsze wiązki światła podczas nocnej jazdy. To ma się przełożyć na lepszą jakość nagrania, kiedy prowadzimy w nocy czy wieczorem.

Dobrą wiadomością jest też to, że Mio MiVue C314 wyposażone zostało w trzyosiowy sensor przeciążeń. W chwili wypadku lub nagłej zmiany ruchu G-Sensor ma od razu zareagować, a tym samym na urządzeniu zostanie zapisany film ze zdarzenia i nie będzie go można nadpisać. Dodatkowo na urządzeniu mają być zapisywane dane odnośnie np. kierunku jazdy czy siły uderzenia, co może być przydatne. Samo urządzenie wyposażono jeszcze w wyświetlacz o przekątnej 2 cali. Jego wymiary (63,6×52,1×33,7 mm; waga – 55 gramów) sprawiają, że nie powinien odciągać wzroku od przedniej szyby.

Zobacz też: Orange także zacznie blokować numer IMEI w telefonach, które kupiło się na raty.

Kąt widzenia wideorejestratora to 130 stopni, a sprzęt korzysta z kart microSD (do 64 GB). Jeżeli chodzi temperatury, w jakich może pracować, to producent podaje tutaj zakres od -10 do 63 stopni Celsjusza. Pliki zapisywane są w formacie MJPEG, a w opakowaniu znajduje się uchwyt mocujący do szyby, ładowarka samochodowa oraz instrukcja.

Źródło: MIO informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy