Firma Apple ogłosiła, że do 2030 roku zamierza stać się całkowicie neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla. Deklaracja ta dotyczy zarówno produkcji własnej, jak i łańcucha dostaw ich komponentów. Warto tu dodać, że firma już teraz jest neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla w odniesieniu do swoich globalnych emisji korporacyjnych. To jednak wciąż zdecydowanie za mało, aby można było ją określić firmą ekologiczną. 

Apple chce być ekologiczne

Apple chce być ekologiczne

Dzisiaj firma opublikowała raport środowiskowy za rok 2020, w którym podzieliła się swoim planem zmniejszenia emisji o 75% do 2030 roku oraz opracowania rozwiązań w zakresie redukcji emisji dwutlenku węgla w odniesieniu do pozostałych 25%. Celem firmy jest zapewnienie, że każdy produkt Apple sprzedawany do 2030 roku będzie miał zerowy wpływ na środowisko naturalne. Jak możemy przeczytać w oświadczeniu Tima Cooka w tej sprawie:

Firmy mają ogromną szansę na pomoc w budowaniu bardziej zrównoważonej przyszłości, która zrodziła się z naszej wspólnej troski o naszą wspólną planetę. Innowacje napędzające naszą ekologiczną podróż, są nie tylko korzystne dla naszej planety. Pomogły nam one uczynić nasze produkty bardziej energooszczędnymi i udostępnić nowe źródła czystej energii na całym świecie. Działania na rzecz ochrony klimatu mogą być podstawą nowej ery potencjału innowacyjnego, tworzenia miejsc pracy i trwałego wzrostu gospodarczego. Dzięki naszemu zaangażowaniu na rzecz neutralności węglowej mamy nadzieję, że staniemy się falą w stawie, która spowoduje znacznie większe zmiany.

Zobacz też: Motorola Moto G8 Plus otrzymuje aktualizację do Androida 10

Poza pięknymi deklaracjami firma przedstawiła także plan, w jaki sposób zamierza to osiągnąć:

  • Recykling materiałów ziem rzadkich z istniejących produktów. 
  • Opracowanie nowych rozwiązań inżynieryjnych w zakresie technologii recyklingu.
  • Wszystkie urządzenia iPhone, iPad, Mac i Apple Watch wydane w ubiegłym roku zostały opracowane z wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu. W tym w 100 procentach odzyskanych pierwiastków ziem rzadkich.
  • Opracowywanie nowych, energooszczędnych projektów na całym świecie, w tym produkcja 1 GW energii odnawialnej w Stanach Zjednoczonych. Dodatkowo dochodzi zaangażowanie 8 GW energii odnawialnej od 70 dostawców. Istotną rolę gra także uruchomienie nowych paneli słonecznych w Skandynawii, na Filipinach i w Tajlandii.

Cieszy fakt, że Apple nie tylko skupia się na medialnej kwestii CO2. Równie istotna jest kwestia wydobycia metali ziem rzadkich. Proces ten niezwykle mocno degraduje lokalne środowisko. 

Źródło: Wccftech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.