Xbox Live Gold to abonament na konsolach Microsoftu, którego posiadanie pozwala na granie po sieci, a także zapewnia kilka darmowych gier każdego miesiąca. Cena 12-miesięcznej subskrypcji to wydatek przekraczający 200 złotych, więc nie można powiedzieć, żeby było tanio. Jest jednak szansa, że Xbox Live Gold już wkrótce przejdzie do historii. Sugeruje to pewne posunięcie Microsoftu.

Koniec Xbox Live Gold – jest szansa, że abonament przestanie istnieć

Xbox Live Gold

Xbox Live Gold jest obecny na konsolach Microsoftu od naprawdę dawna. Wygląda jednak na to, że abonament może niedługo przejść do historii. Mamy podstawę, by tak myśleć, bowiem ze sklepu Xbox zniknęła możliwość zakupu 12-miesięcznej subskrypcji. Roczny „Gold” jest już dostępny tylko u niektórych zewnętrznych sprzedawców.

Zobacz także: Blokada IMEI w Orange – kupowanie na raty z dodatkowym batem na nieuczciwych klientów

To posunięcie Microsoftu mocno sugeruje, że firma zamierza zrezygnować z popularnego abonamentu. Pozostawienie w sklepie miesięcznej i trzymiesięcznej subskrypcji z kolei wskazuje, że zmiany mogą zajść już w najbliższym czasie. Oczywiście dzisiejsze doniesienie jest oparte tylko i wyłącznie na tej jednej poszlace, więc nie można go brać za pewnik – wcale nie jest powiedziane, że Xbox Live Gold rzeczywiście przejdzie do historii. Niewykluczone, że więcej na temat planów Microsoftu co do tytułowego abonamentu usłyszymy więcej na konferencji poświęconej grom na Xboxa Series X, zapowiedzianej na 23 lipca. Trzymajmy kciuki, aby tak się stało.

Źródło: IGN