Asus-Eee-Pad-Transformer-Prime-1
Niedawno przedstawiciele Asusa pierwszy raz faktycznie potwierdzili istnienie następcy obecnego Transformera, publicznie pokazując nową generację tego urządzenia. Tym razem w Internecie pojawiły się zdjęcia tabletu wraz ze stacją dokującą.

Wiele wskazuje na to, że pierwszym tabletem z Androidem, wyposażony w czterordzeniowy układ Nvidia Tegra 3 i system Android 4.0 Ice Cream Sandwich będzie Transformer Prime. Dotychczas w Internecie znalazło się zaledwie kilka zdjęć i wizualizacji prezentujących Transformera drugiej generacji.

Ostatnio wyciekły jednak fotografie, na których znajduje się Transformer Prime wraz ze specjalną stacją dokującą. Jakość zdjęć jest na tyle dobra, że możliwe jest znacznie dokładniejsze przyjrzenie się temu, jak naprawdę prezentuje się najnowszy Transformer, który już wkrótce ma trafić do oficjalnej sprzedaży.

Na zdjęciach doskonale widać, że Asus zdecydował się na zastosowanie szczotkowanego aluminium. Oznacza to, że obudowa powinna być nie tylko lekka, odporna na uszkodzenia mechaniczne, ale także dobrze maskować ślady palców, które będą się pojawiać w trakcie normalnego użytkowania tabletu.

Asus-Eee-Pad-Transformer-Prime-2

Wiele osób po obejrzeniu zdjęć zauważa, że kolorystyka, jak i sam design urządzenia bardzo mocno nawiązują do wyglądu obecnej linii MacBooków Pro. Transformer Prime wygląda jednak bardzo atrakcyjnie, za sprawą minimalistycznego designu.

Do tej pory, na podstawie zdjęć i dostarczonych informacji dowiedzieliśmy się, że Transformer Prime będzie wyposażony w 10-calowy ekran, czytnik kart microSD, wyjście mini-HDMI, wyjście słuchawkowe. Druga generacja Transformera będzie miała zaledwie 8,3 milimetra grubości.

Asus-Eee-Pad-Transformer-Prime-3

Nieoficjalnie mówi się, że więcej szczegółowych informacji poznamy najprawdopodobniej dopiero 9 listopada, bo to właśnie wtedy Asus zamierza podzielić się wszystkimi informacjami, związanymi z najnowszym tabletem, który przez najbliższych kilka miesięcy będzie jednym z najlepszych tego typu urządzeń z Androidem, dostępnych na rynku.

O ewentualnym sukcesie nowego Transformera może zadecydować cena, jednak raczej mało prawdopodobne jest to, żeby Asus zdecydował się na podniesienie jej względem pierwszej generacji.

źródło: Notebook Italia

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula