Dzisiejsze smartfony są naprawdę duże i ze świecą można szukać urządzeń, których przekątna ekranu jest mniejsza niż 6 cali. Są jednak na świecie osoby, które preferują znacznie mniejsze smartfony. Doskonale wie o tym firma Unihertz, która właśnie rozpoczęła kampanię na Kicstarterze dla modelu o wdzięcznej nazwie Jelly 2. To 3-calowy smartfon z domyślnie zainstalowanym Androidem 10.

Unihertz Jelly 2 pokazuje, że ludzie nadal pragną mniejszych smartfonów

Unihertz Jelly 2

Jelly 2 to smartfon firmy Unihertz, będący bezpośrednim następcą modelu Jelly wydanego w 2017 roku. Największym wyróżnikiem tego urządzenia jest oczywiście jego 3-calowy ekran o rozdzielczości 480 x 854 px. Sercem tego maleńkiego smartfona jest z kolei procesor MediaTek Helio P60, któremu towarzyszy aż 6 GB RAM-u i 128 GB pamięci wbudowanej. Kamerka do selfie ma 8 Mpix, a tylny aparat 16 Mpix. Na pokładzie jest też NFC, czytnik linii papilarnych i wyjście słuchawkowe typu jack 3,5 mm. Całość działa pod kontrolą Androida 10

Zobacz także: Specyfikacja Samsunga Galaxy Note20 Ultra w Sieci. Jeśli się potwierdzi, to nadchodzi ogromna afera

Jak na tak niewielkie urządzenie, specyfikacja robi naprawdę spore wrażenie. Jeśli Jelly 2 was zainteresował, to możecie zarezerwować swój egzemplarz na Kickstarterze. Ceny zaczynają się od 159 dolarów, co po dzisiejszym kursie walutowym przekłada się na mniej więcej 613 złotych. Cel zbiórki w postaci 50 tysięcy dolarów został już dawno przekroczony, więc smartfon z pewnością trafi do sprzedaży. Jego wysyłka ma się rozpocząć w grudniu.

Źródło: Kickstarter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.