Spotify to najpopularniejszy muzyczny serwis streamingowy na świecie. Od dłuższego czasu na platformie są też dostępne podcasty, w które gigant sporo inwestuje. Jakiś czas temu pisaliśmy, już niedługo na Spotify mogą się pojawić podcasty wideo. Doniesienia okazały się prawdą, bo nowość właśnie staje się faktem. Wiele osób z pewnością się ucieszy.

Podcasty wideo na Spotify – firma poinformowała o nowości

awaria Spotify na iOS

Spotify bierze podcasty na poważnie, bo tego typu materiały stają się coraz popularniejsze. Teraz firma ogłosiła, że użytkownicy serwisu będą mogli oglądać podcasty wideo wszędzie tam, gdzie są już dostępne zwykłe podcasty. Oznacza to więc, że opisywana nowość dotyczy także użytkowników z Polski. Co ciekawe, Spotify zdecydowało się udostępnić nową funkcję zarówno osobom opłacającym abonament Premium, jak i ludziom korzystającym z bezpłatnej wersji aplikacji z reklamami.

Zobacz także: Specyfikacja wyczekiwanego Samsunga Galaxy Note20 Ultra w Sieci. Jeśli się potwierdzi, to nadchodzi ogromna afera

Oczywiście wyłącznie od twórców będzie zależało, czy dany podcast będzie można również oglądać, czy tylko słuchać. Spotify zaznacza, że gdy podczas oglądania podcastu wideo zminimalizujemy aplikację, to audio nadal będzie odtwarzane w tle. Rzecz jasna użytkownicy wciąż będą mogli pobierać „zwykłe” podcasty, by móc je odtwarzać bez dostępu do internetu. Nowość powinna się pojawić u wszystkich mieszkańców krajów, w których podcasty są dostępne, już w ciągu kilku najbliższych dni. Co sądzicie o materiałach w tej formie? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.