Rocket League zadebiutowała w lipcu 2015 roku na PlayStation 4 i Windowsa. Jest to sequel Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars firmy Psyonix. Nic wam nie mówi ten tytuł? No cóż, gra ta, która została wydana na PlayStation 3 w 2008 roku, nie odniosła większego sukcesu. Jednak jej producent potrafi uczyć się na błędach i przekuł porażkę we wręcz olbrzymi sukces. Obecnie tytuł jest dostępny także na Xboxa One i Nintendo Switch i wciąż cieszy się olbrzymią popularnością.

Rocket League za darmo

Rocket League za darmo

W 2016 roku Rocket League była najczęściej pobieraną grą w PlayStation Store. Do tej pory grało w nią ponad 60 milionów osób na całym świecie. Strzelanie goli samochodami, wydaje się pomysłem absurdalnym, ale śmiało można stwierdzić, że skradł on serca graczy. A wkrótce pokocha go jeszcze większe grono osób. Otóż twórca Rocket League, firma Psyonix, właśnie ogłosiła, że już wkrótce tytuł stanie się całkowicie darmowy. To oznacza, że nawet osoby, które preferują darmowe źródła rozgrywki, będą mogły się nim cieszyć. Wszystko dzięki firmie Epic Games. Ta w zeszłym roku kupiła studio Psyonix za nieznaną kwotę.

Zobacz też: Poznaliśmy pierwsze filmy i seriale, które trafią na HBO GO w sierpniu 2020

W zeszłym roku Epic Games zapukało do gry, a my musieliśmy założyć, że na zakup studia przeznaczono mnóstwo pieniędzy. Mimo to gra wciąż nie pojawiła się w sklepie Epic Store. To się jednak wkrótce zmieni. I własnie wtedy tytuł ten stanie się całkowicie darmowy. I to nie w ramach krótkotrwałej promocji. Jest to po prostu przejście na model Free-to-Play. Ponadto Psyonix obiecało, że ulepszy funkcje, takie jak wyzwania i turnieje. Poprawi wsparcie międzyplatformowe i udoskonali główne menu gry. Przy okazji tytuł opuści Steam. Nie będzie już tam możliwy do pobrania dla nowych graczy. 

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.