sony-ericsson-is-just-sony
Firma Sony Ericsson została utworzona w 2001 roku przez połączenie Sony i Ericsson (który był niegdyś samodzielnym producentem telefonów) na zasadach joint venture, przy równych udziałach obu firm. Głównym rynkiem jej działalności był sektor urządzeń mobilnych i akcesoriów.

Dziś rano Ericsson potwierdził, że doszło do zawarcia porozumienia w sprawie wykupu przez Sony całości udziałów w spółce. Będzie to kosztowało ponad miliard Euro, a transakcja zostanie sfinalizowana w styczniu przyszłego roku. Dzięki temu japoński producent będzie mógł jeszcze bardziej powiązać swoje smartfony z istniejącymi już produktami, takimi jak tablety, telewizory, czy konsole. Pozwoli to też na przejęcie bogatego portfolio patentowego, w którego skład wchodzi aż pięć różnych grup.

Dyrektor generalny Sony, Sir Howard Stringer zapowiedział, że od teraz firma skupi się wyłącznie na rynku smartfonów, opuszczając tym samym segment prostszych telefonów. Pogłoski mówią, że nie będzie to wyłącznie Android, a sam Stringer zapytany o wykupienie webOS niejednoznacznie odpowiada: „nigdy nie mów nigdy”.

źródła: Wikipedia, Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Urban

Informatyk z wykształcenia, dziennikarz z wyboru. Od zawsze wierny Androidowi.