Sony wykupi udziały Ericssona w Sony Ericsson

Newsy

sony-ericsson-is-just-sony
Firma Sony Ericsson została utworzona w 2001 roku przez połączenie Sony i Ericsson (który był niegdyś samodzielnym producentem telefonów) na zasadach joint venture, przy równych udziałach obu firm. Głównym rynkiem jej działalności był sektor urządzeń mobilnych i akcesoriów.

Dziś rano Ericsson potwierdził, że doszło do zawarcia porozumienia w sprawie wykupu przez Sony całości udziałów w spółce. Będzie to kosztowało ponad miliard Euro, a transakcja zostanie sfinalizowana w styczniu przyszłego roku. Dzięki temu japoński producent będzie mógł jeszcze bardziej powiązać swoje smartfony z istniejącymi już produktami, takimi jak tablety, telewizory, czy konsole. Pozwoli to też na przejęcie bogatego portfolio patentowego, w którego skład wchodzi aż pięć różnych grup.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Dyrektor generalny Sony, Sir Howard Stringer zapowiedział, że od teraz firma skupi się wyłącznie na rynku smartfonów, opuszczając tym samym segment prostszych telefonów. Pogłoski mówią, że nie będzie to wyłącznie Android, a sam Stringer zapytany o wykupienie webOS niejednoznacznie odpowiada: „nigdy nie mów nigdy”.

źródła: Wikipedia, Engadget


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x