HTC Flyer otrzyma aktualizację do Androida 4.0

2 minuty czytania
Komentarze

HTC_Flyer_pl
Flyer był pierwszym tabletem z Androidem, który został stworzony przez HTC. Opinie na temat tego urządzenia były bardzo mocno zróżnicowane. Jako jedną z największych wad Flyera wymieniano Androida 2.3 Gingerbread. Okazuje się, że HTC w tej kwestii ma dobrą wiadomość.

HTC Flyer z całą pewnością był jedną z najciekawszych premier tabletowych w tym roku. Przede wszystkim spora grupa użytkowników czekała na solidny tablet, który będzie oferował bardzo dobre parametry techniczne, jednocześnie mając kompaktowe rozmiary. Flyer był po części odpowiedzią na prośby użytkowników.

Urządzenie to zostało wyposażone w 7-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, obsługujący technologię multi-touch. HTC zastosowało jednordzeniowy procesor Snapdragon, który jest taktowany z częstotliwością 1,5 GHz. W zależności od wersji, wbudowana pamięć pozwalała na przechowywanie 16 lub 32 GB plików użytkownika.

Po zapoznaniu się z parametrami technicznymi, osoba zainteresowana zakupem zazwyczaj docierała do ceny i okazywało się, że jest ona niedorzecznie wysoka. Początkowo Flyer był wyceniany na ok. 3000 złotych. Aktualnie bez większego problemu tablet tajwańskiego producenta można kupić za ok. 2500 złotych.

Fabrycznie Flyer ma zainstalowanego Androida 2.3 Gingerbread wraz z nakładką Sense UI, która dla wielu osób jest jednym z bardzo istotnych czynników w momencie dokonywania zakupu. Początkowo spekulowano, że Flyer otrzyma aktualizację do Androida Honeycomb, co jednak okazało się nieprawdą. HTC ma jednak dobre wiadomości dla posiadaczy tego tabletu.

Zgodnie z ostatnimi informacjami, HTC Flyer otrzyma oficjalną aktualizację do najnowszego wydania Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Co prawda cena tego tabletu nadal będzie bardzo wysoka, jednak oferowanie wsparcia pod względem aktualizacji jest również bardzo istotne.

Na tę chwilę nie wiadomo jeszcze, kiedy pierwsi użytkownicy Flyera mieliby otrzymać aktualizację do nowego Androida. Najprawdopodobniej HTC w ciągu najbliższych kilku tygodni ogłosi pełną listę urządzeń z Androidem 4.0, jednocześnie podając orientacyjne terminy wydania aktualizacji.

źródło: netbooknews

Motyw