ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Motorola Moto G8 Plus

Motorola Moto G8 Plus otrzymuje aktualizację do Androida 10

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Motorola to bardzo lubiany producent, mający w swojej ofercie wiele ciekawych smartfonów. W zeszłym roku firma zaprezentowała Moto G8 Plus, czyli średniaka, który trafił na rynek z Androidem 9 Pie na pokładzie. Dobra wiadomość jest taka, że smartfon doczekał się już aktualizacji do Androida 10. Co prawda jeszcze nie w Polsce, ale zawsze.

Motorola Moto G8 Plus z aktualizacją do Androida 10 – czas najwyższy

Motorola Moto G8 Plus Android 10

Motorola Moto G8 Plus to średniak, którego sercem jest ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 665. Ponadto we wnętrzu smartfona można znaleźć jeszcze m.in. 4 GB RAM-u i 64 GB pamięci wbudowanej. Dziś urządzenie doczekało się aktualizacji do Androida 10. Na chwilę obecną dotarła ona jedynie do pierwszych użytkowników z Hiszpanii i Brazylii, ale już niedługo powinna zawitać także do innych zakątków świata, w tym do Polski.

Zobacz także: Sieć 5G bez Huaweia? To może oznaczać poważne problemy dla Nokii i Ericssona

Wyczekiwane uaktualnienie zostało oznaczone numerem QPI30.28-Q3-28. Nowa wersja oprogramowania jest rozprowadzana falami, co oznacza, że nie wszyscy otrzymają je w tym samym czasie. Jeśli chodzi o wprowadzane nowości, to te są bardzo standardowe – warto wspomnieć m.in. o systemowym trybie ciemnym, nowych gestach i ustawieniach prywatności. Ponadto w aktualizacji zawarto czerwcowe poprawki zabezpieczeń. Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy Android 10 trafi do polskich użytkowników Motoroli Moto G8 Plus, choć niewykluczone, że jeszcze w tym miesiącu. Jeśli nie możecie się już doczekać, to warto regularnie próbować wywołać aktualizację ręcznie w ustawieniach.

Źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy