Samsung-Galaxy-Note_4
Ostatnie miesiące przyniosły dużo ciekawych urządzeń stworzonych przez Samsunga, które wykorzystują możliwości Androida. Jednym z ostatnich produktów tego koreańskiego producenta jest Galaxy Note, który trafił właśnie do sprzedaży.

Samsung jest jednym z kilku producentów, który w ostatnich miesiącach zaprezentował największą liczbę urządzeń z Androidem – i nie są to tylko tablety, czy smartfony. Jednym z ostatnich pomysłów Samsunga był Galaxy Note, czyli połączenie cech smartfona i tabletu, zamkniętych w ramach jednego urządzenia.

Samsung Galaxy Note jest urządzeniem, które zostało wyposażone w duży wyświetlacz Super AMOLED Plus o przekątnej 5,3 cala, będący w stanie wyświetlić obraz w maksymalnej rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Jest to najbardziej charakterystyczny element tego „tabletofonu” – zdania co do zastosowania tak dużego wyświetlacza są mocno podzielone.

Ponadto, do dyspozycji użytkownika oddano dwurdzeniowy procesor taktowany z częstotliwością 1,4 GHz, 1 GB pamięci RAM. Galaxy Note działa pod kontrolą Androida 2.3 Gingerbread Oczywiście nie mogło zabraknąć interfejsu TouchWiz, który jest charakterystycznym elementem niemal każdego urządzenia Samsunga.

Dla wygody użytkownika urządzenie zostało wyposażone w obsługę specjalnego stylusa, który ułatwia wprowadzanie tekstu, czy przeglądanie stron internetowych. Tabletofon ponadto posiada dwa aparaty – z tyłu z matrycą 8 Mpx, natomiast z przodu zastosowano aparat z matrycą 2 Mpx.

Od momentu oficjalnego zaprezentowania Galaxy Note minęło już trochę czasu. Urządzenie to powoli pojawia się w kolejnych krajach – w tym także w Polsce. Cena? Zdecydowanie nie jest niska (ok. 2600 złotych). Największym problemem Note’a jest to, że tak naprawdę nie wiadomo, jaka jest jego grupa docelowa.

Czy Samsung może liczyć na dużą sprzedaż? Z pewnością powtórzenie sukcesu Galaxy S II nie będzie możliwe. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że będzie to jeden ze słabiej sprzedających się urządzeń z systemem Android, jakie w ostatnim czasie zaprezentował Samsung. Możemy się jednak spodziewać, że rynek bardzo szybko zweryfikuje zapotrzebowanie na tabletofony.

źródło: Samsung Polska

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula