Awaria Play, która dziś dosięgła użytkowników operatora, zdaje się, że jest powoli usuwana. Od rana jednak było sporo problemów z tym, by wysyłać oraz odbierać SMS-y. To nie pierwszy raz, kiedy zdarzają się takie „wpadki” i to niekoniecznie u tego konkretnego operatora. Jakie objawy były tym razem?

Awaria PLAY – SMS-y z problemami

Awaria PLAY – SMS
Fot. Downdetector

Brak możliwości wysyłania oraz odbierania SMS-ów to coś, co obecnie nie dla wszystkich jest problemem. Trzeba jednak założyć, że dalej duża część użytkowników telefonów komórkowych dalej z tej funkcji korzysta. Tylko że dziś nie mieli takiej możliwości, a przynajmniej ci, którzy korzystają z usług Play. Awaria Play miała zasięg ogólnopolski, a tak przynajmniej można wywnioskować, wchodząc na Downdetector. Informacja o awarii Play pojawiały się bowiem w różnych częściach kraju, ale niektórzy użytkownicy zgłaszają już poprawę sytuacji.

Użytkownicy, którzy próbowali wysłać SMS-a ze swojego telefonu, dostawali informację o błędzie (numer 38 lub 500). Nie ma przy tym żadnego wytłumaczenia, dlaczego tak się dzieje. Brakuje także jakiejkolwiek informacji na temat tego, kiedy awaria ma zostać naprawiona, a tym samym powróci pełna możliwość wysyłania SMS-ów. Jak zwykle w takich sytuacjach bywa, osoby próbujące dowiedzieć się czegoś za pośrednictwem platform social mediowych, odchodzą z niczym lub informacją, że trwają prace nad poprawą sytuacji.

Zobacz też: Heyah 01 – nowa oferta na subskrypcję. Czy to się opłaca?

Tego typu awarie zdarzają się i nie ma możliwości, by je przewidzieć. Użytkownicy operatorów muszą się do tego przyzwyczaić, ale ważne jest to, jak konkretny z nich reaguje na podobne sytuacje. Dobrze obserwować operatorów na Twitterze, gdzie często najszybciej można uzyskać odpowiedź na pytanie. Warto jednak wiedzieć, że takie profile zazwyczaj obsługują osoby, które nie mają dostępu do zaplecza technicznego, więc nie uzyskamy tam zbyt szczegółowych informacji.

Źródło: Play / Downdetector

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.