Inicjatywa, która stoi za platformą GOG Galaxy 2.0, to zaprezentowanie wszystkich naszych gier w jednym miejscu. Niezależnie od tego, z jakiego sklepu one pochodzą lub nawet czy są dostępne na PC, czy na którejś z konsol. Poza opcją podglądu naszej biblioteki istotny jest także element społecznościowy. To właśnie tu będziemy mogli obejrzeć osiągnięcia naszych znajomych niezależnie od tego, na czym oni grają. W ten sposób gracze z różnych platform mogą się łączyć i skupić na tym, co najważniejsze — rozgrywce.

GOG Galaxy 2.0 z Epic Store

GOG Galaxy 2.0 z Epic Store

Przedsięwzięcie to jest jednak stosunkowo trudne. Wymaga bowiem współpracy z innymi dostawcami treści. Oczywiście, jest dostępnych wiele integracji stworzonych przez społeczność. Jednak to właśnie system oparty na współpracy z innymi firmami daje tu największe możliwości. Do grona sklepów otwarcie współpracujących z GOG Galaxy 2.0 dołączył właśnie Epic Store

Jesteśmy podekscytowani, że integracja z Epic Games Store została wprowadzona do GOG Galaxy 2.0. Jest to ważny krok w kierunku przełamania murów między sklepami PC, ponieważ umożliwia graczom jednolite zarządzanie biblioteką gier PC niezależnie od miejsca zakupu.

— StwierdziłSteve Allison, dyrektor generalny Epic Games Store.

Zobacz też: 2020 to iście rekordowy rok dla branży gier – pobito ich naprawdę sporo

Dzięki tej integracji użytkownicy mogą zobaczyć wszystkie swoje subskrypcje w jednym miejscu i przeglądać, uruchamiać lub instalować tytuły. Będziemy również mogli zobaczyć historię swoich gier, rankingi i podgląd każdej z nich. GOG wciąż jest zajęty dodawaniem funkcji, takich jak możliwość zobaczenia statusu online naszych znajomych na różnych platformach do gier. W miarę rozwoju Galaxy 2.0 możemy spodziewać się kolejnych nowych funkcji i integracji. Oczywiście wciąż będziemy musieli instalować klienta każdej z usług, z których korzystamy. Jednak będziemy mogli korzystać z nich znacznie rzadziej, jedynie podczas zakupów. To natomiast rozwiąże największy problem sklepu Epic. W końcu głównym zarzutem wobec niego jest konieczność korzystania z dodatkowej aplikacji.

Źródło: Engadget, GOG

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.