prada-k21
Jeżeli pamiętacie jeszcze portfolio smartfonów LG zapowiedzianych na ten rok, które opublikowaliśmy jakiś czas temu, to na pewno brzmi dla Was znajomo nazwa LG Prada K2 P940. Smartfon ten ma posiadać specyfikację techniczną pozwalającą konkurować z najlepszymi modelami na rynku oraz jest najnowszym owocem współpracy z włoskim domem mody, co ma zagwarantować stylowy wygląd.

Wciąż nie wiemy wiele na temat wnętrza nadchodzącego urządzenia, mówi się o dwurdzeniowym procesorze, nie podaje się jednak jaka dokładnie ma to być jednostka. Historia uczy nas, że LG nie ma ulubionego układu i w swoich ostatnich urządzeniach sięgało po produkty Texas instruments, NVIDIA, jak i również Qualcomm. Prada K2 ma wyróżniać się ekranem o przekątnej 4,3″ wykonanym w technologii NOVA, dzięki czemu jego jasność osiągnie wartość 1000 nitów. Z tyłu urządzenia umieszczono obiektyw aparatu pozwalającego na wykonywanie zdjęć o rozdzielczości 8 MPx. Całością zarządza Android 2.3 Gingerbread uzupełniany przez autorską nakładkę producenta.

prada-k22

Z nowych zdjęć możemy wywnioskować, że smartfon przeszedł spore zmiany wizualne od czasu swojego pierwszego projektu. Jest to prostokątna konstrukcja z wygładzonymi bocznymi krawędziami, która może kojarzyć się z Nokią N9. Pod sporych rozmiarów ekranem umieszczono cztery przyciski dotykowe w układzie charakterystycznym dla LG. Tył smartfonu wygląda na matowy i posiada specyficzną fakturę, a także wytłoczone logo Prada. Interesująco prezentuje się górna krawędź, która poza gniazdem jack 3,5 mm gości przełączniki niewiadomego przeznaczenia.

LG Prada K2 zadebiutuje na rynku jeszcze w tym roku i zapewne trafi na większość światowych rynków. Jak sądzicie, czy współpraca z włoskim domem mody wyszła LG na korzyść? Czy ten smartfon prezentuje się na tyle dobrze, by przyciągnąć do siebie estetów? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach. 

źródło: phonearena.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Urban

Informatyk z wykształcenia, dziennikarz z wyboru. Od zawsze wierny Androidowi.