Ergo Hestia wspólnie z firmą Kross przygotowały ciekawe przedsięwzięcie. Zamiast auta zastępczego klient lub poszkodowany może wybrać rower. Różnica jest taka, że auto zastępcze musi być zwrócone, gdy uszkodzony pojazd zostanie naprawiony i oddany właścicielowi. Jeśli ktoś jednak wybierze rower, to może go zostawić sobie już na zawsze.

Rower zamiast auta zastępczego – ile osób się na to decyduje?

rower zamiast auta zastępczego

Program Rower na zawsze działa już w Polsce od pewnego czasu. W pierwszym półroczu 2020 roku z możliwości otrzymania roweru na zawsze zamiast samochodu zastępczego na czas naprawy uszkodzonego pojazdu skorzystało o ponad 200% osób więcej, niż w analogicznym okresie, ale rok wcześniej.

W sumie rower zamiast auta zastępczego wybrało już ponad 530 osób. Ergo Hestia szacuje, że do końca roku liczba ta zwiększy się do 1000. Do programu kwalifikują się szkody, w ramach których auto zastępcze byłoby wydane na okres min. 8 dni. Osoba, której samochód został uszkodzony, może otrzymać rower Kross lub Le Grand na własność. Program ten wpisuje się w filozofię zrównoważonego rozwoju, którą realizuje Ergo Hestia. Wybierając rower zamiast samochodu, rocznie emitujemy ok. 3,252 kg mniej dwutlenku węgla do atmosfery. Żeby pochłonąć taką emisję, byłoby potrzebnych 150 drzew.

Czytaj także: Nadchodzi nowa generacja paneli fotowoltaicznych – szykujmy się na kolejne wzrosty wydajności

W ostatnim czasie Polacy coraz częściej chętniej wybierają ekologiczny transport. W maju br. w Polsce wyprodukowano 119 000 rowerów. To oznacza wzrost o 33,4% rok do roku. Zainteresowanie tym środkiem transportu pokazują też dane wyszukiwania z Google Trends. Najczęściej informacji związanych z rowerami szukali mieszkańcy woj. śląskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego, opolskiego, a także pomorskiego.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.