ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi Redmi 7

Xiaomi Redmi 7 i Redmi 7S z aktualizacją do Androida 10 – tym razem globalnie

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

W portfolio Xiaomi znajduje się naprawdę wiele różnych smartfonów. Firma ma pełne ręce roboty przy wydawaniu aktualizacji, bo musi ich przygotować bardzo dużo. Jakiś czas temu uaktualnienie do wyczekiwanego Androida 10 dostały Redmi 7 i Redmi 7S, choć tylko w Chinach i Indiach. Dziś nowa wersja oprogramowania została udostępniona globalnie, co oznacza, że także w Polsce.

Globalna aktualizacja do Androida 10 dla Redmi 7 i Redmi 7S już dostępna

Xiaomi Redmi 7

Mieszkańcy Chin i Indii, posiadający Redmi 7 lub Redmi 7S, już dawno temu mogli zainstalować aktualizację wprowadzającą Androida 10. Pierwsi użytkownicy tytułowych smartfonów z innych zakątków świata zyskali tę możliwość dopiero teraz. Niestety nowa wersja oprogramowania nie bazuje na najnowszym MIUI 12, a nieco przestarzałym MIUI 11. Aktualizacja jest rozprowadzana falami, co oznacza, że nie wszyscy otrzymają ją w tym samym czasie.

Zobacz także: Wyciekły dane z popularnych, darmowych VPN-ów dostępnych w Google Play – jeśli z nich korzystałeś, to czas zacząć zmieniać hasła

Jeśli chodzi o wprowadzane nowości, to te są dość standardowe. Warto wspomnieć m.in. o systemowym trybie ciemnym, nowych opcjach prywatności i nowych gestach pełnoekranowych. Jeśli nie możecie się już doczekać opisywanego uaktualnienia, to nie pozostaje wam nic innego, jak cierpliwie czekać. Warto jednak regularnie sprawdzać w ustawieniach, czy nowa wersja oprogramowania nie jest już dostępna do pobrania. Niewykluczone, że po którejś próbie ręcznego wywołania aktualizacji, będzie można ją zainstalować.

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najnowsze wpisy