Pobierz później to nowa funkcja w przeglądarce Chrome na Androida, która jest właśnie testowana. Wprawdzie nie jest jeszcze szeroko dostępna, ale można ją włączyć, jeżeli ktoś ma na to ochotę i możliwość. Nie wiadomo, czy nowa funkcja trafi do finalnej wersji przeglądarki, ale dobrze by było, gdyby tak się właśnie stało.

Pobierz później – nowa funkcja w Chrome

Pobierz później – nowa funkcja w Chrome
Fot. XDA-Developers

Do tej pory zapisywanie plików, które pobierało się przez Chrome, nie było uzależnione od czasu. Można wybrać miejsce, gdzie chcemy zapisać plik i czy chcemy wykorzystywać do tego pakiet danych, czy może Wi-Fi. W zasadzie to tyle, co do zaoferowania ma przeglądarka od Google. Tymczasem w Chrome Canary (czyli wersja, która może być jeszcze niestabilna) w wersji 86.0.4207.0 pojawiła się jeszcze inna możliwość zarządzania pobierania plikami. Opcja Pobierz później daje możliwość, by konkretne pliki zapisywać wtedy, kiedy będzie nam to najbardziej odpowiadać.

Można w niej ustawić czas i datę, kiedy pobieranie ma się zacząć, co oczywiście może być bardzo pożyteczne dla użytkowników. Można ustawić sobie datę, kiedy będziemy na pewno w zasięgu domowego czy pracowniczego Wi-Fi, a tym samym oszczędzić sporo pakietu danych. I oczywiście nie trzeba przy tym o niczym pamiętać, bo harmonogram ustawia się raz. Można go włączyć, wchodząc w chrome://flags, gdzie należy włączyć „Enable Download later”, a także „Show download later dialog on WiFi”. Można także zaznaczyć nasz wybór tak, by przy kolejnym pobieraniu, przeglądarka nie pytała nas ponownie.

Zobacz też: Samsung Health bez kilku ważnych funkcji – idą zmiany.

Widać, że Chrome na Androida cały czas się zmienia, co oczywiście cieszy. Szkoda jednak, że nie każde ze zmian, które pojawiają się w wersjach beta, trafiają później do finalnego produktu. Tutaj także nie wiadomo, czy Pobierz później zawita w przeglądarce dla wszystkich. Byłoby szkoda, gdyby tak się nie stało.

Źródło: XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.