Samsung Health bez kilku funkcji to coś, czego raczej się nie spodziewaliśmy. W końcu jeżeli mówimy o aplikacji, która ma monitorować zdrowie jej użytkowników, to zazwyczaj spotykamy się z czymś zupełnie odwrotnym. Nowe funkcje są dodawane lub stare są rozbudowywane. Tymczasem wygląda na to, że kontrola wagi oraz kalorii niedługo zniknie z rozwiązania Samsunga.

Samsung Health bez wagi i kalorii?

Samsung Health bez kilku funkcji
Fot. Samsung Health

Jak donosi portal SamMobile, użytkownicy w Niemczech dostali już stosowną informację o tym, co niedługo zniknie z ich aplikacji. Samsung Health ma zostać pozbawiony kontroli wagi użytkownika, tego ile kalorii spala oraz ile przyjmuje kofeiny. O ile to ostatnie może być rzadziej wykorzystywane, to dwie pierwsze funkcje zdają się być podstawą, jeżeli chodzi o aplikacje zdrowotne. Sam komunikat ma mówić o zarządzaniu wagą oraz ilością przyjmowanych kalorii czy kofeiny, więc niewykluczone, że nie wszystko z tym związane zostanie całkowicie usunięte.

Wersja aplikacji, która ma zostać już pozbawiona tych funkcji, nosi numer v6.11, a dla smartwatchy v4.1. Powinna pojawić się jeszcze w tym miesiącu, ale dobrze wiemy, że to różnie działa. Wprawdzie sam komunikat o usunięciu niektórych funkcji pojawił się w Niemczech, to można zakładać, że to zmiana globalna. Trzeba jeszcze poczekać na to, aż nowa wersja aplikacji pojawi się na smartfonach czy zegarkach. Jednak takie zmiany mogą spowodować, że część osób zacznie szukać alternatywy dla rozwiązania Samsunga. W końcu Samsung Health, jak jego nazwa wskazuje, ma pomóc w monitorowaniu zdrowia użytkownika, a waga jest istotnym jego elementem.

Zobacz też: Gry na wyłączność na konsolę to coś, co dla Microsoft ma mniejsze znacznie.

Jeżeli producent ma zamiar przekonać użytkowników swoich sprzętów do tego, by ci korzystali z jego rozwiązania, dobrze, jakby przemyślał jeszcze tą decyzję. Oczywiście może okazać się, że w zamian pojawią się jakieś ciekawsze alternatywy. Jednak, jak już wspomniano, na to trzeba poczekać do debiutu nowej wersji aplikacji.

Źródło: SamMobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.