Zoom to aplikacja do wideokonferencji, która w ostatnim czasie cieszy się naprawdę ogromną popularnością. Jej wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2020 roku mówią same za siebie – pandemia koronawirusa okazała się firmie na rękę. Sukcesy Zooma wydają się nie mieć końca, bo właśnie dowiedzieliśmy się, że aplikacji udało się ustanowić nowy rekord w App Store. To nie lada osiągnięcie.

Rekordowa liczba pobrań Zooma w drugim kwartale 2020 roku

Zoom bez lepszego szyfrowania

Z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa, wiele firm przerzuciło się na pracę zdalną. Spotkania z pracownikami są organizowane online, bardzo często za pośrednictwem Zooma. Dziś wyszło na jaw, że aplikacji udało się pobić rekord w App Store – sklepie z aplikacjami na iPhone’y i iPady. W drugim kwartale bieżącego roku apkę pobrano łącznie 94 miliony razy, co jest najlepszym wynikiem w historii marketu Apple. Poprzedni rekord w postaci 67 milionów pobrań w ciągu trzech miesięcy należał do TikToka. Udało się go osiągnąć na początku roku, kiedy pandemia koronawirusa nie była jeszcze tak poważna.

Zobacz także: Jak doszło do włamania na Twitterze? Portal wyjaśnia, jak przejęto konta Billa Gatesa, Elona Muska czy Baracka Obamy

Nie da się ukryć, że Zoom ma ostatnio naprawdę dobrą passę. Nie da się też ukryć, że nie potrwa to wiecznie – kiedy koronawirus przestanie być realnym zagrożeniem, statystyki aplikacji z pewnością zmizernieją, choć ciężko powiedzieć, jak bardzo, bo wiele firm z pewnością zdecyduje się pozostać przy pracy zdalnej już na zawsze. Niemniej jednak gigant ma teraz swoje pięć minut i tego nie możemy mu odebrać.

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.