BOE jest jednym z największych chińskich producentów wyświetlaczy. Inną kwestią jest to, że według testów Samsunga i Apple ich jakość jest… no cóż, mocno dyskusyjna. Chiński gigant się jednak nie poddaje i zamierza udowodnić swoją wyższość na polu wyświetlaczy. Firma właśnie ogłosiła, że dokonała przełomu w technologii QLED. Dzięki temu jej panele mają oferować niespotykaną do tej pory jakość obrazu, a przynajmniej w kwestii jakości barw i PPI.

Przełomowy ekran QLED BOE

Przełomowy ekran QLED BOE

Firma twierdzi, że udało jej się wyprodukować panel o gęstości upakowania pikseli na poziomie 500 ppi i 114% pokryciu gamy kolorów NTSC. W ten sposób będzie można zaoferować wysoką rozdzielczość nawet na bardzo skromnej powierzchni. Natomiast dana paleta kolorów sprawi, że wyświetlany obraz będzie niezwykle naturalny. Umożliwi także pracę z grafiką w przypadku zastosowania takiego panelu w monitorze komputera. Oczywiście ekrany AMOLED wciąż są uznawane za rozwiązanie o wiele lepsze. Nawet najnowsza propozycja BOE nie jest w stanie im zagrozić, jeśli chodzi o jakość obrazu. Rzecz w tym, że przy okazji mają być o wiele tańsze. To natomiast może przesądzić o jego sukcesie.

Zobacz też: Cena Oppo Watch w Europie jest zachęcająca, ale sprzęt jest okrojony

Od kilku lat producenci wyświetlaczy interesują się technologią QLED. Samsung Display, mimo że jest jednym z największych graczy na rynku paneli OLED, ogłosił, że skupi się właśnie na wyświetlaczach QLED, ponieważ te stanowią sensowny kompromis pomiędzy jakością obrazu a ceną. Dlatego też klienci coraz chętniej sięgają po telewizory wyposażone w wyświetlacze wykonane w tej technologii. Nic więc dziwnego, że taki producent jak BOE również chce zaistnieć na tym rynku. Ten krok najzwyczajniej w świecie może się opłacić. Miejmy tylko nadzieję, że wraz z wybitną specyfikacją dostaniemy także jakość niepozostawiającą niczego do życzenia.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.