Pierwszy Nexus za stary na ICS

1 minuta czytania
Komentarze

Nexus-One-Gingerbread-update
Najnowsza wersja Androida, czyli IceCream Sandwich została zaprezentowana tydzień temu, wraz ze smartfonem promującym tę platformę – Samsungiem Galaxy Nexus. Mimo relatywnie krótkiego czasu od tej premiery część producentów już wyjawiła swoje wstępne plany co do obecnych na rynku urządzeń. Samsung dostarczy aktualizację do swoich flagowych modeli, w tym do oryginalnego Galaxy S, Sony Ericsson chce wypuścić nowe oprogramowanie dla całej tegorocznej linii smartfonów, a Motorola wymieniła kilka własnych urządzeń, które dostaną ICS, między innymi będzie to pierwszy XOOM i Droid RAZR. HTC wciąż bada, które z obecnych urządzeń będzie można zaktualizować i zapewne zajmie to trochę czasu ze względu na pracę przy nakładce Sense. Pewne jest też, że Androida 4.0 IceCream Sandwich ujrzy Nexus S – nawet przed oficjalną premierą do Sieci wyciekł film pokazujący jak dobrze radzi sobie ten smartfon z nowym systemem.

Złe informacje dotyczą natomiast Nexusa One. Otóż pierwszy smartfon promowany przez Google okazuje się być za starym, by poradzić sobie z obsługą Androida ICS. Dziś Google oficjalnie zakomunikowało, że to urządzenie niestety nie ujrzy aktualizacji do najnowszej wersji systemu. Wydaje się to mało zasadne, zwłaszcza, że w kwestii specyfikacji technicznej nie odstaje on zbytnio od młodszego Nexusa S. Obydwa smartfony mają pod maską jednordzeniowe procesory o taktowaniu 1 GHz wspomagane przez 512 MB pamięci RAM.

Jesteśmy jednak pewni, że ogromna społeczność użytkowników Nexusa One zatroszczy się o nieoficjalny port IceCream Sandwich. Czy wśród naszych czytelników są jeszcze osoby korzystające z pierwszego Nexusa? Zdecydujecie się na wgranie zewnętrznego oprogramowania, by zakosztować Kanapki Lodowej od Google?

źródło: androidandme.com 

Motyw