Dla wielu osób, które nie korzystają na co dzień z edytora tekstów na Androida, Microsoft Word jest jedynym właściwym wyborem do edycji tekstów. Jednak w rzeczywistości nie musi być to prawda. Każdy ma swoje preferencje, o których tak samo jak o gustach nie powinno się dyskutować. Biorąc ten czynnik pod uwagę, nie można jednoznacznie wskazać zwycięzcy. Każde działa na innej zasadzie i posiada różne funkcje. To może przekonywać bardziej lub mniej. Jaki edytor tekstu na Androida powinieneś wybrać dla siebie? 

Dokumenty Google – edytor tekstu na Androida od wyszukiwarkowego giganta

Edytor tekstu na Androida jest dobrze znany dla osób, które cenią sobie przede wszystkim pracę w chmurze. To często osoby bardzo mobilne. Jeśli potrzebujesz mieć wszystkie pliki zawsze przy sobie, wówczas Dokumenty Google są idealnym rozwiązaniem dla Ciebie – w połączniku z Dyskiem Google jest tym, czego właśnie potrzebujesz. Oczywiście w propozycji od wyszukiwarkowego giganta znajdziesz wszystkie podstawowe funkcje, które potrzebujesz podczas redagowania tekstów lub przygotowania materiałów z elementami graficznymi. O poprawność pisowni pozwoli Ci zadbać wbudowana autokorekta, która po ostatniej aktualizacji jest zdecydowanie szybsza w użyciu. 

Zobacz także: Dokumenty Google z wieloma udogodnieniami dla trybu offline

Google w swoich narzędziach umożliwia instalowania dodatków – a tych jest naprawdę bardzo szeroki wybór. To pozwoli Ci dodać funkcje, które są potrzebne ze względu specyfiki Twojej pracy. Jak podzielić się efektami swojej pracy z innymi? To bardzo proste. Rozwiązania są dwa. Możesz udostępnić link, którym nadasz dostęp do pracy w tym samym czasie i pliku swojemu adresatowi. To uczyni Waszą pracę zdecydowanie bardziej produktywną, kiedy jednocześnie będziecie edytować plik. Koniec czasów, kiedy maile fruwały w jedną i drugą stronę, a później nikt nie mógł połapać się, co jest ostateczną wersją. Wystarczy jedynie raz wysłać zaproszenie do edycji. Jednak są sytuacje, kiedy trzeba pobrać tekst do pliku – docx lub odt. Edytor tekstu na Androida umożliwia pobranie do różnych formatów tekst – w zależności, z jakiego oprogramowania korzysta Twój adresat. Aplikacja umożliwia również pracę w trybie offline. 

Pobierz Dokumenty Google w Sklepie Play!

Microsoft Word – edytor tekstu na Androida, którego nie trzeba nikomu przedstawiać!

To rozwiązanie, które ostatnio tropem Google, również osadza swoje usługi przede wszystkim w chmurze. Wiele osób, które nie posiadają subskrypcji na office’owe narzędzia do Microsoftu, mogą korzystać z okrojonych usług za pośrednictwem przeglądarki internetowej lub aplikacji na urządzenia mobilne. Microsoft Word – jak wspominano na wstępie – dla wielu osób jest synonimem dla słów „edytor tekstu”. To bardzo popularne rozwiązanie, które dla wielu osób może być naturalnym wyborem na telefon. Pozwala na zapisywanie swoich teksów w najbardziej powszechnym formacie – docx. 

Zobacz także: Microsoft Word z rekordem w Sklepie Play – najpopularniejszy edytor tekstu?

Edytor tekstu na Androida pozwala na zapisywanie pliku w chmurze OneDrive – podobnie jak w przypadku Dokumentów Google i Dysku Google – wraz z opcją udostępniania dostępu do edycji lub podglądu liku za pośrednictwem linku. Druga opcja pozwala na zapisywanie pliku tekstowego bezpośrednio w pamięci urządzenia lub dysku zewnętrznego (karty SD). Jest to dobre rozwiązanie w przypadku pracy przykładowo w podróży, kiedy przez większość czasu będziesz offline. 

Pobierz Microsoft Word ze Sklepu Play!

Microsoft Office – pakiet biurowy z Wordem w środku

Word, czyli edytor tekstu na Androida, jest częścią składową całego pakietu narzędzi biurowych od giganta z Redmond. To zdecydowanie jedna z najważniejszych aplikacji spośród wszystkich dostępnych w propozycji giganta. Kiedy Microsoft Office jest dobrym rozwiązaniem dla Ciebie? Wtedy kiedy korzystasz również z innych aplikacji takich jak Excel oraz PowerPoint. Takie rozwiązanie pozwoli Ci zaoszczędzić pamięci, ponieważ wszystko będziesz mieć w jednym miejscu. Jeśli Twoje teksty bazują bardzo często na kalkulacjach w arkuszach, wtedy zdecydowanie wygodniej będzie manewrować pomiędzy plikami przy użyciu niniejszej aplikacji. 

Pobierz Microsoft Office w Sklepie Play!

WPS Office, OfficeSuite i Polaris Office — darmowy pakiet Office i aplikacja do edytowania tekstu w jednym 

Innym rozwiązaniem w poszukiwaniu edytora tekstu na Androida mogą być trzy pakiety biurowe na system mobilny: WPS Office, OfficeSuite i Polaris Office. To właśnie one są w stanie Ci zaoferować to samo, co Microsoft Office. Każda posiada oczywiście dodatkowe funkcje, których można doszukiwać się u konkurencji lub też nie – przykładowo możliwość dokonywania skanów dokumentów telefonem. Generalnie logika wyboru w przypadku tytułowych edytorów tekstu na Androida jest dokładnie taka sama jak w przypadku giganta z Redmond. Jeśli podczas pisania bazujesz na arkuszach i prezentacjach, wówczas warto mieć pełny pakiet biurowy na swoim telefonie. 

Pobierz WPS Office, OfficeSuite i Polaris Office w Sklepie Play!

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Fateh Muhammad Raja z Pixabay

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Żółkiewicz

Miłośnik nowoczesnych technologii, w których docenia przede wszystkim możliwości zdalnej współpracy. Ceni przede wszystkim technologiczne zastosowanie w zakresie biznesu. Od wielu lat redaktor poszczególnych serwisów internetowych.