Motorola Xoom 2 już w Federalnej Komisji Łączności

2 minuty czytania
Komentarze

Motorola-XOOM-2-ICS
W ostatnich tygodniach nie brakuje konferencji organizowanych przez producentów sprzętu, podczas których mamy okazję bliżej poznać nowe urządzenia, korzystające z Androida. W trakcie ostatniej konferencji Motoroli wielkim rozczarowaniem był brak Xooma 2.

Ostatnia impreza zorganizowana przez Motorolę zaowocowała prezentacją Droida RAZR. Urządzenie to wzbudziło ogromne zainteresowanie i to nie tylko za sprawą specyfikacji technicznej, ale również dzięki materiałom, które zostały wykorzystane do stworzenia obudowy tego high-endowego smartfona.

Oczekiwania ze strony użytkowników i obserwatorów rynku były znacznie większe – część osób poczuła pewien niedosyt, gdy okazało się, że nie padło ani jedno słowo dotyczące najnowszej generacji tabletów Motoroli. Od kilku tygodni regularnie wypływają informacje i materiały, które potwierdzają istnienie Xooma 2 – niektóre z nich nawet dwóch różnych wersji.

Na temat Motoroli Xoom 2 zrobiło się znowu głośno i to za sprawą obecności tego urządzenia w FCC (Federalna Komisja Łączności), która odpowiada za weryfikację i certyfikację wszystkich urządzeń korzystających z systemów łączności bezprzewodowej.

Obecność Motoroli Xoom 2 w FCC jest ostatecznym potwierdzeniem, że faktycznie takie urządzenie istnieje, a dotychczas pojawiające się zdjęcia nie są efektem kreatywności i twórczości grafików. Dobrą wiadomością jest również to, że najprawdopodobniej druga generacja Xooma już wkrótce trafi do sprzedaży.

Nowa generacja Xooma ma być wyposażona w dwurdzeniowy procesor taktowany z częstotliwością 1,2 GHz, wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, 1 GB RAM-u, wyjście HDMI. Producent przewidział trzy różne wersje, różniące się od siebie ilością wbudowanej pamięci – 16, 32 i 64 GB.

Motorola Mobility za pośrednictwem Twittera potwierdziła również, że Droid RAZR, Bionic i Xoom oficjalnie dostaną aktualizację do Androida 4.0 ICS. W ciągu 6 tygodni od momentu publicznego udostępnienia Androida 4.0, Motorola opublikuje pełną listę zawierającą nazwy wszystkich urządzeń, które otrzymają najnowszą wersję Androida.

źródło: Netbooknews

Motyw