Kontroler DualSense, czyli sprzęt dołączany do PlayStation 5, został zaprezentowany jeszcze przed pokazaniem całej konsoli. Jednak do tej pory nie wdawano się zbytnio w szczegóły, jak mają działać jego niektóre opcje. Sony zdecydowało się teraz na wykonanie krótkiego pokazu, na którym zaprezentowano możliwości kontrolera. I cóż, jest na co czekać.

Kontroler DualSense i jego możliwości

Geoff Keighley, czyli dziennikarz prowadzący kiedyś program na G4TV, dostał możliwość przetestowania nowej konsoli Sony razem z jej kontrolerem. Nie mógł jeszcze pokazać samego PlayStation 5 na żywo, ale za to mogliśmy zobaczyć, jak sprawuje się kontroler DualSense. Oczywiście nie da się w pełni opisać tego, jak urządzenie będzie sprawowało się w rękach graczy. Pewne rzeczy trzeba będzie po prostu poczuć, ale ze słów Keighleya da się wyciągnąć trochę wniosków. Wygląda na to, że przeskok jakościowy względem DualShocka dołączanego do PlayStation 4 będzie ogromny.

Ciekawe jest to, że według dziennikarza, konsola PlayStation 5, będzie zawierała już na dysku grę Astro’s Playroom. Ta ma być zainstalowana na dysku, więc nie będzie potrzeby jej ściągać. I to właśnie na tej produkcji dziennikarz testował nowy kontroler. Sam DualSense jest zauważalnie większy od obecnego modelu, ale ponoć jego waga nie jest dużo większa. Zważywszy na to, że DualShock jest dość lekki, nie powinno zaszkodzić trochę dodatkowych gramów. Dzięki zamontowanym silniczkom wibracyjnym w całym kontrolerze, a nie tylko w jednym czy dwóch punktach, wrażenia z gry mają być na zupełnie innym poziomie.

Zobacz też: Pasek emoji pojawi się w Gboard.

Geoff Keighley przyznał, że da się „poczuć piasek” w trakcie trwania burzy piaskowej. Oznacza to, że haptyczne wibracje zostały przygotowane na wyjątkowo wysokim poziomie. Ciekawe jest także to, że po dmuchnięciu w mikrofony kontrolera, na ekranie udało się wywołać efekt podmuchu wiatru. Wrażenia dziennikarza zobaczycie na załączonym filmie. O tym, jak sprzęt faktycznie działa, przekonamy się po premierze konsoli.

Źródło: TheGameAwards

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.