Pasek emoji w Gboard jest właśnie testowany i może już niedługo pojawić się w klawiaturze od Google. Ostatnio firma zabrała się za swój produkt, który dostał m.in. możliwość automatycznego dostosowywania się do trybu ciemnego sytemu. Teraz przyszła pora na kolejne zmiany, które pokazują, że emoji stało się ważnym elementem naszej codzienności.

Pasek emoji w Gboard

Pasek emoji w Gboard
Fot. Pasek emoji w Gboard / EnGadget

17 lipca to Światowy Dzień Emoji, co udowodniło dziś m.in. T-Mobile, które przygotowało promocję na darmowe SMS-y dla swoich klientów. O tym, jak zmieniły się emoji na przestrzeni lat, pisał dla was dziś Mateusz, więc zachęcam do zapoznania się z jego wpisem. Tymczasem Google szykuje kolejną zmianę w Gboard, by dostosować się do nowej metody komunikacji. Dlatego w wersji beta klawiatury pojawiła się opcja, gdzie dostęp do emoji jest znacznie łatwiejszy oraz szybszy, niż w tej chwili. Pasek emoji w Goboard pojawi się na samej górze klawiatury, gdzie użytkownik będzie miał dostęp do najczęściej wykorzystywanych przez siebie ikon.

Taki dodatkowy pasek nad klawiaturą sprawi, że ta stanie się wyższa. Jednak patrząc na to, że obecnie smartfony stają się coraz „wyższe”, nie powinno to stanowić dla użytkowników zbyt dużego problemu. Nie jest to duża ingerencja w klawiaturę, ale doskonale pokazuje, jak wiele się zmieniło w sposobie komunikacji w ciągu ostatnich lat. Emoji wywarło na to ogromny wpływ. Czasem jest o wiele łatwiej wysłać komuś uśmiechniętą buźkę, niż coś napisać. Google zamierza także dodać ponad setkę nowych emoji do Androida 11, co ma nastąpić jesienią tego roku.

Zobacz też: Screen Sharing zmierza do Messengera.

Niektóre z nowych emoji mają być zaprojektowane tak, by pasowały do trybu ciemnego. Niektóre z emoji mają także powrócić do swojej wczesnej formy, a wśród nich żaba czy żółw. Część osób zapewne tego nawet nie zauważy, ale pasek emoji w Gboard zapewne zauważy każdy. Nie wiadomo kiedy dokładnie zmiana zostanie wprowadzona, ale prawdopodobnie już niedługo.

Źródło: EnGadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.