sony-xperia-z-back-side

 

Pisaliśmy ostatnio o przewidywanej specyfikacji następczyni Xperii Z3 oraz zamieściliśmy zdjęcie przedniego panelu. Z4 będzie posiadała ekran Quad HD, ale jej podzespoły będą słabsze niż pierwotnie sądziliśmy.

 
Xperia dostanie 5,4 calowy ekran Triluminos, a nie 5,5 calowy jak wcześniej myśleliśmy. Tych, którzy oczekują nowego Snapdragona 810 nie pocieszymy, bo Sony tym razem postawi na 805. Jest to spowodowane niedostatecznym przygotowaniem do implementacji nowego procesora, który pojawi się dopiero w połowie przyszłego roku. Układ 64 bitowy oraz 4 GB pamięci operacyjnej zostały potwierdzone, a urządzenie będzie wyposażone na starcie w Androida 5.0 Lollipop. Aparat to ta sama 20,7 Mpx matryca, ale z dwoma nowymi soczewkami mającymi zwiększyć ilość zbieranego światła. Przednia kamera mająca 4,8 Mpx będzie idealnym narzędziem do selfie wszelkiego rodzaju, a bateria o pojemności 3420 mAh zaspokoi zapotrzebowanie na energię.

 

Jeśli chodzi o Z4 Ultra to dostaniemy 5,9 calowy (całe szczęście, że nie 6,4 jak wcześniej się dowiedzieliśmy) ekran Triluminos, Snapdragona 805, 4 GB RAMu, 16 Mpx aparat z podwójną diodą LED. Dodatkowo Ultra ma być niezwykle cienka w stosunku do swoich sporych rozmiarów.

 

Co sądzicie o specyfikacjach? Czy różnice między Z3, a jej następczynią będą zauważalne? Wreszcie czy Z4 Ultra zaspokoi fanów dużych ekranów?

 

xperia_z3

Dawid Przewoźnik