Microsoft to jeden z najważniejszych graczy na rynku konsol do gier. Jak to mówią, coś się kończy, a coś się zaczyna – dziś niestety dowiedzieliśmy się, że gigant z Redmont zaprzestaje produkcji Xboxa One X oraz Xboxa One S w wersji All Digital, czyli bez napędu. Prawda jest jednak taka, że nie powinno to nikogo przesadnie dziwić – ten dzień musiał nadejść prędzej czy później.

Koniec produkcji Xboxa One X i Xboxa One S All-Digital

Xbox One S All-Digital Edition

Xbox One X to flagowa konsola Microsoftu, będąca najmocniejszym sprzętem z linii Xbox One. Xbox One S All-Digital to z kolei Xbox One S bez napędu, co oznacza, że można na nim ogrywać jedynie gry w wersjach cyfrowych. Jeśli planowaliście zakup jednej z tych konsol, to lepiej się pospieszcie, bo wkrótce może ich zabraknąć. Microsoft bowiem poinformował, że wstrzymuje ich produkcje. Firma tłumaczy swoją decyzję zbliżającym się Xboxem Series X, na którym naturalnie zamierza się skupić.

Zobacz także: Oficjalne rendery Lenovo Legion już w Sieci – jak prezentuje się wyczekiwany smartfon?

Dobra wiadomość jest taka, że Xbox One S nadal będzie produkowany, choć oczywiście nie wiadomo, jak długo. Xbox Series X nadchodzi coraz większymi krokami, więc decyzja firmy o zaprzestaniu produkcji starszych konsol jest jak najbardziej zrozumiała. W fabrykach musi przecież powstać miejsce dla nowego sprzętu, a ponadto Microsoft z pewnością zdaje sobie sprawę, że obecność poprzedniej generacji w sklepach może odwieść niektórych klientów od zakupu Xboxa Series X. A tego firma z pewnością nie chce.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.