Zdarzyło Wam się kiedyś usunąć ważny kontakt w telefonie? Bo mi kilka razy. W odróżnieniu od niektórych aplikacji, takich jak Galeria, gdzie usunięte zdjęcia trafiają do pewnego rodzaju kosza, w którym można je odzyskać w określonym czasie, skasowany kontakt przepada. A przynajmniej przepadał, ponieważ w Kontaktach Google pojawiła się nowa funkcja, która pozwala na odzyskanie skasowanych informacji. Jest jednak pewien haczyk. 

Przywracanie numerów Kontakty Google

Przywracanie numerów Kontakty Google

Nowa funkcja nazywa się Kosz. Pod tą wiele mówiącą nazwą skrywa się… kosz na skasowane dane. Trafiają do niego wszystkie skasowane numery i pozostają w nim przez okres trzydziestu dni. Gdzie więc ten cały haczyk? No cóż, chodzi o to, że jest on dostępny tylko na stronie internetowej Kontaktów Google, a nie w aplikacji smartfona. To jednak ma swoje uzasadnienie. W końcu spis kontaktów jest powiązany z naszym kontem Google i to właśnie usunięcie ich z niego sprawia, że znikają na dobre. Dodanie takiej opcji do smartfona mogłoby spowodować nieco zamieszania. Na przykład przywrócić kontakt jedynie na urządzeniu. Taki scenariusz jest możliwy zwłaszcza w przypadku osób, które wyłączają dostęp do sieci, kiedy nie korzystają z internetu. 

Zobacz też: Gry na weekend – Microsoft oferuje na próbę 3 tytuły, a wśród nich polski hit

Jeśli przejdziesz do strony Kontakty Google, powinieneś znaleźć Kosz ukryty pod folderem Inne kontakty. Jeśli go tam nie widzisz, oznacza to, że nie został jeszcze dla Ciebie udostępniony. Dla tych, którzy go mają, wyświetlą się tam ich usunięte kontakty. Dodatkowo znajduje się tam informacja czy kontakt został usunięty w aplikacji lub w sieci, a także godzinę i datę, kiedy postanowiliśmy się go pozbyć. Odzyskać można je poprzez opcję o tej nazwie. Jednak jeśli ktoś nam mocno zaszedł za skórę, to można potraktować jego numer opcją Usuń na zawsze. Wtedy zniknie bez miesięcznego okresu oczekiwania na przywrócenie. Opcja ta z czasem ma zagościć także w aplikacji mobilnej, kiedy tylko Google upora się z wyżej wspomnianymi problemami.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.