ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Router StarLink

Magiczne piramidki do skupiania energii z kosmosu? SpaceX ma podobne, ale do internetu

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Jak już pewnie wszyscy nasi czytelnicy dobrze wiedzą, SpaceX buduje własną konstelację satelitów niegeostacjonarnych o nazwie Starlink. Jej celem jest zapewnienie ludziom szybkiego dostępu do sieci. SpaceX zamierza usunąć bariery w dostępie do Internetu, które często powstają ze względu na ograniczenia geograficzne. Wbrew pozorom jest to dość poważny problem w USA na obszarach o niskim poziomie zaludnienia. Jednak ze względu na to, że są to satelity niegeostacjonarne, to będą mogli z tego rozwiązania skorzystać wszyscy mieszkańcy półkuli północnej. Oczywiście w tym celu będzie wymagany sprzęt kliencki, w skład którego wchodzi między innymi router. 

Router StarLink

Testy usługi już wystartowały, natomiast pierwsi klienci w USA będą mogli z niej skorzystać jeszcze w tym roku. Firma nawet przygotowała już router, którego projekt został zatwierdzony przez organ regulacyjny. Dzięki temu poznaliśmy kluczowe szczegóły na temat tego urządzenia. Zostanie on wyprodukowany przez tajwańską firmę Wistron NeWeb Corporation. Lekkim rozczarowaniem może być fakt, że będzie on obsługiwał jedynie Wi-Fi 5. Biorąc pod uwagę niedawną premierę Wi-Fi 6 i zatwierdzenie standardu Wi-Fi 6e można by oczekiwać czegoś więcej. Z drugiej strony w rejonach gdzie sieć StarLink będzie wykorzystywana, raczej nie ma problemu z elektrosmogiem, więc starszy standard również sobie poradzi bez problemów.

Zobacz też: Realme 125W UltraDART Flash – jedna trzecia baterii w 3 minuty to chyba rekord

Dokumenty ujawniają również wymiary i kształt routera, który nie wydaje się przypominać standardowego projektu. Router SpaceX Starlink będzie miał kształt trójkąta. Ten może być całkowicie nieprzypadkowy. Elon Musk słynie ze swojego specyficznego poczucia humoru. Możliwe więc, że jest to nawiązanie do magicznych piramidek, które według niektórych osób zbierają dobroczynną energię z kosmosu. W tym przypadku dostaniemy piramidkę, która z kosmosu zbiera coś o wiele lepszego — internet. Oczywiście to tylko moja interpretacja takiej decyzji. Możliwe, że ten kształt ma zupełnie inny, bardziej praktyczny a mniej żartobliwy cel.

Źródło: wccftech

Sprawdź najnowsze wpisy