Smartwatche funkcjonują bardziej jako dodatek do smartfona, a nie niezależne urządzenia. Oczywiście nie oznacza to, że na rynku nie ma urządzeń w formie zegarka, które są pełnoprawnym smartfonem, albo chociaż telefonem. Już 10 lat temu mieliśmy LG GD910 Watch Phone, a konstrukcje tego typu od Samsunga są jeszcze starsze. Jednak obecnie dominują urządzenia będące przede wszystkim przedłużeniem inteligentnego telefonu, który spoczywa w naszej kieszeni.

UNISOC W307 4G dla zegarków

UNISOC W307 4G

To się jednak powoli zmienia. Coraz więcej smartwatchy dostaje wsparcie dla e-SIM. Naprzeciw tej niszy wyszedł nomen omen niszowy producent procesorów, czyli UNISOC. Jego najnowszy układ posiada zintegrowany modem, który obsługuje technologię 2G, 3G i 4G. Dzięki temu urządzenia w niego wyposażone mają być zdolne do samodzielnego kontaktowania się ze światem. Teraz przejdziemy do dość wysokich liczb. Otóż układ ten powstał w litografi 28 nm od TSMC. Nie brzmi to najlepiej, nawet Intel stosuje niższy proces litograficzny. Mimo to producent deklaruje, że jest on oparty na architekturze bardzo Qniskiego poboru mocy. Dlatego warto poczekać na testy tego rozwiązania.

Zobacz też: Google inwestuje w producenta tanich smartfonów – nowy rozdział Androida Go?

Niestety o samej architekturze procesora nie dowiadujemy się niczego więcej. Producent twierdzi, że powierzchnia układu UNISOC W307 4G jest o 30% mniejsza niż w poprzedniej generacji. Obiecuje przy tym dużą poprawę wydajności, łączności, inteligencji i zużycia energii. Dodatkowo oferuje wysoką dokładność lokalizacji i obsługę połączeń w wideo w jakości HD. Wygląda więc na to, że jest to idealny układ dla inteligentnego zegarka dziecięcego, którego celem jest stała inwigilacja pociechy przez rodziców. Mimo to mam nadzieję, że trafi on także do produktów dla osób dorosłych. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.