Na Androidzie jest dostępnych wiele klawiatur. Jedną z najpopularniejszych jest bez wątpienia Gboard autorstwa Google, który rozwija się we wprost błyskawicznym tempie. Ostatnio Bartosz pisał, że Gboard wkrótce dostanie automatyczny tryb ciemny. Długo nie musieliśmy czekać, bo nowość jest już dostępna w lubianej aplikacji. Sporo osób z pewnością się ucieszy.

Gboard z automatycznym trybem ciemnym to coś, na co wielu czekało

Gboard ciemny motyw

Automatyczny tryb ciemny nareszcie zawitał do klawiatury Gboard. Co prawda na razie jest dostępny tylko w wersji beta oznaczonej numerem 9.6.4.320679808 i to u wybranych użytkowników, ale zawsze. W ustawieniach aplikacji pojawiły się trzy nowe domyślne motywy – jasny, ciemny i automatyczny systemowy. Wybranie ostatniego spowoduje, że Gboard będzie się automatycznie dostosowywać do ustawień systemu – przy jasnym trybie klawiatura będzie jasna, a przy ciemnym – ciemna.

Zobacz także: [Promocje dnia] Smartfony Xiaomi Mi 10, Motorola Edge, słuchawki bezprzewodowe Bose SoundSport Free i więcej super okazji!

Nie da się ukryć, że automatyczny tryb ciemny to nowość, na którą czekało wielu użytkowników Gboarda. Niestety na chwilę obecną ciężko stwierdzić, kiedy funkcja trafi do oficjalnej i przede wszystkim stabilnej wersji klawiatury. Niemniej jednak nie powinno to potrwać przesadnie długo, bo Google zazwyczaj szybko wprowadza nowości z bety do wydań przeznaczonych dla szerokiej publiczności. Korzystacie z Gboarda, a może wolicie inne klawiatury? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.