Obecna generacja konsol powoli zbliża się ku końcowi. Za rogiem jest już bowiem PlayStation 5 i Xbox Series X, czyli dwa nowe sprzęty od Sony i Microsoftu. O obu z nich wiemy już naprawdę dużo, a dziś dowiedzieliśmy się, że PlayStation 5 będzie naprawdę ciężką konsolą. Tak przynajmniej twierdzi niemiecki Amazon, który właśnie podał wagę urządzenia na swojej stronie internetowej.

Waga PlayStation 5 ujawniona – zapowiada się ciężki sprzęt

Sony zwiększa produkcję PlayStation 5

Konsola PlayStation 5 zbliża się wielkimi krokami, bo trafi do sprzedaży w listopadzie. Nadchodzący sprzęt Sony w zasadzie nie ma już przed nami żadnych istotnych tajemnic. Dzisiaj z kolei wyszło na jaw, że PS5 będzie naprawdę ciężkim sprzętem. Niemiecki oddział Amazona zdradził, że konsola waży dokładnie 4,78 kg. Jak na tego typu urządzenie, to dość dużo – dla porównania, waga PlayStation 4 nie przekracza 2,8 kg.

Zobacz także: Dwa lata – tyle wynosi okres wsparcia większości flagowców z Androidem. To po prostu nie w porządku

Jeśli wierzyć Amazonowi, a nie mamy podstaw, by tego nie robić, to PlayStation 5 będzie niemal tak samo ciężkie, jak PlayStation 3 sprzed 13 lat. Warto wspomnieć, że Xbox Series X prawdopodobnie będzie ważyć 4,45 kg, czyli nieco mniej. Mimo wszystko trzeba przyznać, że taki wzrost wagowy jest jak najbardziej zrozumiały. Wewnątrz nadchodzącej konsoli znajdzie się przecież m.in. napęd 4K Blu-Ray, a także kilka naprawdę mocarnych podzespołów. PlayStation 5 w wersji z napędem najprawdopodobniej będzie kosztować 2499 zł. Cenę zdradził niedawno sklep X-Kom.

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.