Lollipop na Samsungach: aplikację oparte na Material Design mogą nie współpracować!

Łukasz Pająk Newsy 2014-11-24

samsung galaxy note 3 android 5.0 lollipop lizak

 

Od kilku tygodni oglądamy przeróżne filmiki jak i zrzuty ekranu przedstawiające najnowszy system Google w postaci Androida 5.0 Lollipop dodatkowo okraszonego w nakładkę Samsunga TouchWiz. To połączenie sprawia, że nowe wytyczne giganta z Mountain View nie mają dla Koreańczyków znaczenia i Material Design po prostu znika.

 

Tym samym w Sieci pojawiły się informację, że aplikacje, które zostały stworzone właśnie z myślą o nowym wyglądzie „Robocika” najprawdopodobniej będą miały problem z Material Design. TouchWiz, jakby nie patrzeć, kompletnie nie idzie z nową modą Google i nie korzysta z trójdzielnego wyglądu okraszonego jaskrawymi kolorami. To sprawiło, że Samsung najprawdopodobniej nie zastosuje odpowiednich bibliotek w swoich systemach dedykowanych takim modelom jak Galaxy Note 3 czy też Galaxy S5, na których już ujrzeliśmy „Lizaka”. To też sprawi, że aplikacje – nawet te systemowe (niepodmienione przez Koreańczyków) mogą się nie uruchamiać lub nie działać w pełni prawidłowo. Tym samym ten powód zmusza Samsunga do naprawy powstających błędów, a to z kolei powoduje, że konsumenci będą musieli dłużej czekać na aktualizację.

 

Nie wydaje Wam się, że TouchWiz przysparza więcej problemów niż pożytku? Wolelibyście czystego Androida 5.0 Lollipop czy dodatki od Koreańczyków?

 

 

źródło: SamMobile


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x