Zaprezentowany niedawno Galaxy Nexus to zdecydowanie estetycznie wyglądający smartfon. Zarzuca mu się jednak to, że do jego produkcji nie użyto materiałów, które w jakiś sposób wyróżniałyby go. Staje się to bardzo widoczne, gdy porównamy nowego Nexusa do przedstawionej kilka godzin przed nim Motoroli RAZR, która łączy w sobie kevlar, stal nierdzewną i hartowane szkło.

Oczywiście nie można powiedzieć, że Galaxy Nexus został źle wykonany, czy też sprawia wrażenie tandetnego – co to, to nie. Prawda jest taka, że oczekiwania stawiane przed każdym nowym smartfonem promowanym przez Google są bardzo wysokie i dotyczą niemal każdego elementu urządzenia. Smartfon Samsunga może pochwalić się tylną klapką, która posiada charakterystyczną fakturę, podobną do tej spotykanej w Galaxy S II. Wyróżnia go też delikatne wygięcie całej obudowy i wyprofilowane szkło.

Wiele pytań pojawiło się odnośnie właśnie tego minimalnie zakrzywionego szkła ochraniającego ekran i jego wytrzymałości. Na rynku bardzo mocną pozycję w tej dziedzinie ma firma Corning, producent znanego Gorilla Glass. Ostatnio wydano oficjalne oświadczenie, że Galaxy Nexus nie wykorzystuje tej technologii.

Czy oznacza to zatem, że nowy Nexus będzie bardzo podatny na zarysowania? Wygląda na to, że nie, choć nadal pozostaje to pod znakiem zapytania. Samsung odniósł się do komunikatu Corning i zapewnił, że do produkcji Galaxy Nexusa faktycznie nie wykorzystano Gorilla Glass, ale zastąpiono je innym rodzajem wzmocnionego szkła.

Zapewne znajdzie się wielu śmiałków, którzy zdecydują się na wykonanie testu wytrzymałościowego tego smartfonu. Mamy nadzieję, że Samsung nie oszczędzał na tak istotnym elemencie, jak szkło ochraniające praktycznie cały przedni panel.

 
źródło: androidandme.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Urban

Informatyk z wykształcenia, dziennikarz z wyboru. Od zawsze wierny Androidowi.