Reliance Jio to jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm w Indiach. Zaczynała ona jako firma telekomunikacyjna, jednak z czasem rozszerzyła swoją działalność także na inne segmenty rynku. Jednym z nich jest produkcja telefonów komórkowych i smartfonów. To właśnie ten producent stoi w głównej mierze za tak wysoką popularnością platformy KaiOS. Przy okazji to właśnie w dużej mierze jej Hindusi zawdzięczają dostęp do technologii LTE.

Smartfony tańsze, niż Android Go

 tańsze niż Android Go

Podczas ostatniego dorocznego walnego zgromadzenia firmy Mukesh Ambani, przewodniczący grupy, ogłosił partnerstwo z Google. Obydwie firmy mają na celu opracowanie nowego typu tanich smartfonów z Androidem. O powadze tego projektu dużo mówi kwota inwestycji Google. Ta wynosi aż 4,5 mld dolarów. Internetowy gigant w zamian otrzymał 7,73% udziałów w Jio Platforms Ltd. Według zapowiedzi gotowy produkt ma być wariantem Androida ze wsparciem dla Sklepu Play i innych usług Google. Brzmi znajomo, prawda? W końcu właśnie tym jest Android Go. 

Zobacz też: Pojazd 5G Huaweia będzie walczył z koronawirusem w szpitalach Tajlandii

Rzecz w tym, że sprawa jest o wiele bardziej złożona. Otóż urządzenia z Androidem Go uchodzą wśród najbiedniejszych za bardzo… drogie. Google musi zejść z ceną jeszcze niżej, jeśli chce zdobyć rynek, który obecnie zajmują telefony z KaiOS. Udanie się do producenta tego typu urządzeń w tym celu jest oczywiście bardzo dobrym ruchem ze strony firmy. Zastanawiające jest jednak to, jak Google chce jeszcze ograniczyć wymagania Androida, aby pasował do takich telefonów? Teoretycznie nie powinno to być aż tak trudne. W końcu pierwsze wersje systemu działały na naprawdę słabych podzespołach. Jednak nie sądzę, żeby Google chciało wykorzystać Androida 1.6 w tym celu.

Źródło: Gizmochina

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Paweł Maretycz

    Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.