Samsung Galaxy Note20 Ultra zapowiada się na świetny kawał sprzętu. Świetny i… niezwykle drogi. Oczywiście, będą dostępne także tańsze urządzenia z tej serii. Jednak producent uznał, że znajdzie się spora grupa osób, które będą w stanie iść na pewien kompromis tylko po to, aby dostać lepiej wyposażony egzemplarz nadchodzącego flagowca w niższej cenie. Zwłaszcza że wiele osób na świecie nawet nie odczuje tego braku. Mowa tu bowiem o wariancie pozbawionym modemu 5G.

Samsung Galaxy Note20 Ultra LTE

Samsung Galaxy Note20 Ultra LTE

Przecieki na ten temat pojawiły się już jakiś czas temu, chociaż trudno było je traktować poważnie. Okazuje się jednak, że są one zgodne z nowo opublikowanymi certyfikatami Federalnej Komisji ds. Komunikacji. Otóż wymieniono w nich kilka wariantów tego, co uważa się za Galaxy Note 20 Ultra. Odnosząc się do urządzeń Samsung oznaczonych jako SM-N985F i SM-N986B, zarówno w wariancie z jedną kartą SIM, jak i dual-SIM, certyfikat potwierdza podział smartfonów na wersje LTE i 5G w ramach całej serii Galaxy Note20. Przy okazji oznacza to, że będą to również pierwsze smartfony z najnowszym Snapdragonem 865+, które zostaną pozbawione łączności 5G.

Zobacz też: Cena Galaxy A31 w Polsce – średniak od Samsunga już w sklepach

W przypadku wariantów, chociażby dla Europy sytuacja ta wygląda na o wiele prostszą. W końcu te dostaną układy z serii Exynos, za którą stoi właśnie Samsung. Kto jak kto, ale sam producent bez większego problemu poradzi sobie ze stworzeniem wariantu swojego flagowego procesora bez modemu 5G. Wybór takiego urządzenia w rejonach bez sieci nowej generacji wydaje się jak najbardziej rozsądną decyzją. Przy okazji dzisiejsze certyfikaty potwierdzają również, że wszystkie modele Galaxy Note20 dostaną obsługę Wi-Fi 6. Niestety, nie wiadomo czy także w wariancie Wi-Fi 6e. 

Źródło: Sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.