ASUS_Eee_Pad_Transformer2
W kategorii tabletów z systemem Android, zdecydowanie największe powody do zadowolenia może mieć Asus, który stworzył Transformera – jeden z najlepszych tabletów z tym systemem. Mamy bardzo dobre wiadomości dla osób, którym brakowało modemu 3G w tym urządzeniu.

Jeszcze przed premierą Transformera, niewiele osób postawiłoby na to, że Asus stworzy jeden z najbardziej dopracowanych tabletów, jednocześnie ustalając bardzo rozsądną cenę – szczególnie na tle konkurencji, która wydaje się nie do końca zdawała sobie sprawę z tego, ile potencjalny klient jest gotów zapłacić.

Na korzyść Transformera przemawiało również to, że Asus bardzo szybko wydawał kolejne aktualizacje Honeycomba – pozostali w tej kwestii wykazywali się dużo większym spokojem, co nie zawsze podobało się użytkownikom. Jakby tego było mało, to tajwański producent zapowiedział już, że Transformer na pewno otrzyma Androida 4.0.

Największa wada tego tabletu? Przede wszystkim brak modemu 3G, który umożliwia pełne wykorzystanie możliwości, jakie drzemią w tym urządzeniu. Asusowi bardzo dużo czasu zajęło przygotowanie modelu TF101G, który już jest wyposażony w ten moduł. Całkiem niedawno tablet ten wreszcie trafił do sprzedaży – także w Polsce.

Zapotrzebowanie na tę wersję tabletu było ogromne – najlepszym potwierdzeniem tego jest fakt, że urządzenia rozeszły się w błyskawicznym tempie i aktualnie większość sklepów internetowych czeka na kolejne dostawy od producenta. Orientacyjna cena? Transformer TF101G 16 GB 3G ze stacją dokującą to wydatek rzędu ~2500 złotych.

Osoby, które zdecydują się na zakup urządzenia bez stacji dokującej zaoszczędzą kilkaset złotych. Zdaniem wielu osób jest to jednak zbyt duża kwota jak na tablet, który ma być uzupełnieniem dla smartfona i normalnego komputera.

Zainteresowanie tymi urządzeniami z pewnością po części jest również efektem tego, że Asus dał swoim użytkownikom jasno do zrozumienia, iż nie ma obawy w kwestii otrzymania aktualizacji do najnowszej wersji systemu Android. Część osób z pewnością początkowo rozważała to, czy kupić Transformera pierwszej generacji, czy czekać na Transformera Prime.

źródło: Asus

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula