Dziś światowy Dzień bez telefonu komórkowego, czyli nieformalne święto, które ustanowili sami internauci. Patrząc na to, jak wiele dziś możemy zrobić na smartfonie oraz jak wiele sprzęty oferują, trudno wyobrazić sobie dzień bez urządzenia przy sobie. Szczególnie jeżeli to służy nam do pracy, a nie tylko samej rozrywki.

Dzień bez telefonu

Dzień bez telefonu
Fot. PixaBay

Obecnie coraz młodsi sięgają po smartfony, a wielu rodziców nie widzi w tym nic złego. To sposób na to, by uspokoić dziecko, dać mu coś do obejrzenia i mieć możliwość zajęcia się swoimi sprawami. Trudno nawet przejść ulicą, by nie zobaczyć kogoś ze smartfonem, a szczególnie w miastach jest to  bardzo widoczne. Dzień bez telefonu komórkowego miał być czymś, co pozwoli na to, by na chwilę oderwać wzrok od urządzenia i spojrzeć na wszystko inne wokół. Tylko czy to ma jeszcze jakikolwiek sens?

Telefony komórkowe przeszły ogromną transformację w ciągu ostatniego dziesięciolecia. Nie są już produktem dla wybranych, bo za niewielkie pieniądze, praktycznie każdy może mieć taki sprzęt w kieszeni. Operatorzy komórkowi także kuszą ofertami, obok których trudno przejść obojętnie. W smartfonie sprawdzimy stan konta, umówimy się na randkę, zamówimy taksówkę czy stworzymy firmowy raport. Dziś trudno wyobrazić sobie dzień pracy, bez smartfona pod ręką. Nawet wtedy, kiedy nie pracujemy w biurze, bo przecież to także narzędzie do komunikacji, a telefony stacjonarne w domach to już rzadkość.

Zobacz też: Sony zwiększa produkcję PlayStation 5.

Obecnie Dzień bez telefonu komórkowego zdaje się być czymś, czego nie da się wprowadzić w życie. Zapewne wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że ciągłe patrzenie w wyświetlacz smartfona, nie jest zdrowe. W systemach są nawet aplikacje, które pozwalają zachować cyfrową równowagę, a od dawna mówi się także o FOMO (Fear of Missing Out – strach przed tym, że ominie nas coś ważnego). I choć o tym wszystkim się wie, to niewiele to zmienia. Uzależniliśmy się od smartfonów i może faktycznie warto byłoby zrobić sobie od nich „dzień wolnego”. Tylko czy jesteśmy na to gotowi?

Źródło: Wikipedia

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.