Pandemia COVID-19 jest źródłem poważnych obaw na całym świecie, a zwłaszcza w Azji. Południowo-Wschodnie rejony tego największego na świecie kontynentu charakteryzują się jedną z wyższych gęstości zaludnienia ludności. To natomiast poważnie utrudnia walkę z epidemią wirusa. Tajlandia zdołała jednak dość skutecznie utrzymać wirusa na dystans. Nieocenioną pomocą okazał się w tej nierównej walce Huawei, który potraktował zagrożenie niezwykle poważnie.

Pojazd 5G Huaweia do walki z koronawirusem

Pojazd 5G Huaweia do walki z koronawirusem

Pomimo tego, że Tajlandia była jednym z pierwszych krajów dotkniętych przez COVID-19 jeszcze w styczniu, to kraj ten region ten ma tylko 3 200 potwierdzonych przypadków zakażenia. Dodatkowo odnotowano tam tylko 58 zgonów z jego przyczyny. Oczywiście, to wciąż o 58 za dużo. Mimo to można tu mówić o niemałym sukcesie. Zawdzięcza się go głównie temu, że kraj ten nadal zachowuje czujność i jest przygotowany na drugą falę zakażeń. Jednym z podmiotów, na którym opierają się przygotowania na najgorze, jest Huawei. Firma ta wspiera ten kraj swoją technologią 5G.

Zobacz też: Sztuczna inteligencja nie będzie już tak ekscytująca? Zbliżamy się ku granicy naszych możliwości

Chiński gigant technologiczny współpracuje z tajlandzką Krajową Komisją Nadawczą i Telekomunikacyjną (NBTC). W jej ramach w szpitalu Siriraj użyto bezzałogowych pojazdów. Ich zadaniem jest dostarczanie żywności, leków i innych środków medycznych w sposób całkowicie bezpieczny. Szpital Siriraj Hospital stwierdził, że celem projektu pilotażowego jest poprawa systemu logistycznego w szpitalu. Infrastruktura w zakresie transportu i dystrybucji zaopatrzenia medycznego pomaga również w zmniejszeniu obciążenia pracą i znacznie obniża ryzyko zakażeń dla pracowników na pierwszej linii frontu. Obecnie Tajlandia jest pierwszym krajem w ASEAN, który wdrożył komercyjne usługi 5G.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.