Zawieszone konto na Netflix to kolejna próba oszustów, by wyłudzić od ludzi pieniądze. Niektórzy użytkownicy mogą dostać maile, które wyglądają na prawdziwe, a kliknięcie w załączony do nich link, sprawi, że pożegnają się z pieniędzmi. Oczywiście nie powinno się klikać żadnych linków, które pochodzą od niezaufanego źródła, ale tutaj wszystko wygląda dobrze. No właśnie. Wygląda.

Zawieszone konto na Netflix – oszustwo

Zawieszone konto na Netflix
Fot. Bankier.pl

Zdarza się tak, że zapomnimy zapłacić jakiś rachunek. Szczególnie wtedy, kiedy nie mamy ustawionej automatycznej płatności lub podpiętej karty. Jednak zdarzają się także sytuacje, kiedy zmieniamy kartę, a zapomnimy o tym, by aktualizować jej numer w podpiętych usługach. I głównie na tym oszuści oparli swój nowy sposób wyłudzania pieniędzy. Bo w końcu zawieszone konto na Netflix to niedogodność, którą wiele osób chciałoby jak najszybciej rozwiązać. I właśnie maile tego typu zaczęły pojawiać się na skrzynkach niektórych użytkowników platformy, ale podejrzewamy, że nie tylko ich.

Mail wygląda na generowany automatycznie, a możemy w nim przeczytać, że „Nie udało nam się autoryzować płatności za kolejny cykl rozliczeniowy abonamentu, dlatego zawiesiliśmy Twoje członkostwo. Twoja obecna subskrypcja jest jednak aktywna do momentu jej wygaśnięcia. Oczywiście chcielibyśmy, abyś wrócił do nas. Dlatego wystarczy kliknąć przycisk zrestartuj swoje członkostwo, aby zaktualizować swoje dane i kontynuować oglądanie wszystkich najlepszych filmów z programów telewizyjnych.” I to powinno już wzbudzić niepokój, bo usługa nieopłacona, nie może być jednocześnie aktywna.

Zobacz też: Co nowego na Netflix?

Załączony do wiadomości link, przekierowuje na stronę, która przypomina witrynę Netflixa. Tam użytkownik proszony jest o podanie imienia, nazwiska oraz danych karty. Chyba nie musimy dodawać, że pod żadnym pozorem nie wolno tego robić. Lepiej powiadomić znajomych o tym oszustwie, bo może się okazać, że ktoś się na to nabierze.

Źródło: Bankier / Netflix

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.