samsung-logo
Do tej pory głos w sprawie wydania aktualizacji do Androida 4.0 zabrał Sony Ericsson i HTC. Użytkownicy coraz niecierpliwiej czekają na to, co w tej sprawie ma do powiedzenia Samsung. W międzyczasie pojawiają się bardzo dobre i wiarygodne informacje dla posiadaczy smartfonów Samsunga.

Temat aktualizacji Androida wzbudza ogromne zainteresowanie wśród użytkowników. W ciągu najbliższych tygodni większość producentów powinna przedstawić bardziej konkretne informacje związane z tym, które modele i w jakim przedziale czasowym powinny otrzymać dostęp do nowego Androida.

Jak już wiadomo, HTC wydało dość lakoniczny komunikat, zgodnie z którym, trwają aktualnie testy i dopiero za jakiś czas dowiemy się, które modele tajwańskiego producenta zostaną zaktualizowane do Androida 4.0. Sony Ericsson z kolei był bardziej precyzyjny, zapowiadając, że aktualizację otrzymają wszystkie modele z serii Xperia, które trafiły na rynek w 2011 roku.

samsung-ics

Jak sytuacja wygląda w przypadku Samsunga? Z nieoficjalnych informacji wynika, że Androida 4.0 Ice Cream Sandwich otrzymają cztery urządzenia – Samsung Galaxy S, Nexus S, Galaxy S II i Galaxy Tab 10.1. Największym zaskoczeniem jest jednak to, że wśród wytypowanych urządzeń znalazł się Galaxy S.

Przygotowanie Androida 4.0 dla Galaxy S jest bardzo ważne z kilku powodów. Przede wszystkim koreański producent udowadnia, że oferuje swoim produktom relatywnie długie wsparcie pod względem aktualizacji, co z pewnością będzie miało bardzo duże znaczenie dla osób, które wkrótce będą rozglądać się za nowym smartfonem.

Samsung tak naprawdę nie ma powodu, dla którego Galaxy S miałby nie otrzymać aktualizacji – konfiguracja sprzętowa wskazuje na to, że telefon ten bez większych problemów powinien sobie poradzić z obsługą następcy Gingerbreada. Tym bardziej dziwi to, jakie podejście do tematu prezentują pozostali producenci.

Kiedy można się spodziewać Androida 4.0 dla wspomnianych wcześniej urządzeń? Z niepotwierdzonych informacji wynika, że najbardziej prawdopodobnym terminem jest koniec tego roku, lub początek 2012. Oznacza to, że w praktyce mamy przed sobą jeszcze kilka miesięcy oczekiwania, zanim na nasze smartfony trafi najnowszy Android.

źródło: Newsis / AndroidCommunity

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula