Xiaomi wprowadziło ostatnio wiele nowych produktów do crowdfundingu. Kontynuując ten trend, firma rozpoczęła dziś na telefon o nazwie Qin AI Phone. Jest to urządzenie skierowane do dzieci, które swoją budową bardziej przypomina Game Boya od Nintendo niż telefon komórkowy. Mimo to producent nie wspomina nic na temat ewentualnych gier na to urządzenie. Trochę szkoda, bo miałoby w tej kwestii spory potencjał. Z drugiej strony jako sprzęt dla dzieci nie powinien ich kusić takimi rozrywkami. W końcu w takim przypadku mogłyby dostać prawdziwego smartfona.

Xiaomi Qin AI Phone

Xiaomi Qin AI Phone

Telefon Qin AI Phone można kupić za pośrednictwem platformy Xiaomi Youpin, w cenie 399 juanów, czyli za około 225 PLN. Jest on oferowany w dwóch kolorach — różowym i białym. Mimo że wygląda jak kieszonkowa retrokonsola, to dysponuje całkiem przyzwoitą specyfikacją. Oczywiście jak na swój typ sprzętu. Znajdziemy w nim więc kwadratowy wyświetlacz o rozdzielczości 240 × 240 pikseli. Oferuje on również obsługę łączności bezprzewodowej Wi-Fi i Bluetooth 4.2. Jako że jest to telefon, to istotną kwestią są jednak połączenia telefoniczne. Te są realizowane w sieci 4G dzięki karcie eSIM. W ewentualnym odnalezieniu naszej pociechy pomoże nam wbudowany moduł GPS. Telefon ten ma baterię o pojemności 1150 mAh.

Zobacz też: Recenzje Ghost of Tsushima wskazują na naprawdę dobrą grę – zbiór ocen recenzentów

Jako że jest to telefon dla dzieci, to nie ma w nim możliwości wykorzystywania innych kontaktów, niż te wgrane przez rodziców. Dlatego też jest pozbawiony klawiatury. Dzięki klawiszom funkcyjnym można jednak korzystać z szeregu podstawowych funkcji jak alarm, stoper, czy minutnik. Nie jest tego dużo. Jednak warto pamiętać, że to nie tyle jest telefon, ile narzędzie do sprawowania zdalnej kontroli nad dzieckiem przez jego rodziców.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.