ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Game Boy do kradzieży samochodów

Dawniej Game Boy skradł serca graczy – dziś złodzieje kradną jego podróbką samochody

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Jeśli widzisz podejrzaną postać grającą na Game Boyu w pobliżu samochodu, uważaj: może to być złodziej. Wszystko to z powodu sprytnego urządzenia do łamania zabezpieczeń w samochodach, które wygląda jak ta retro kieszonsolka. Pozwala ona na włamanie się do komputera centralnego samochodu i jego kradzież. Jeśli natomiast lubisz grać na takim sprzęcie, to trzymaj się zdala od cudzych samochodów. Unikniesz tak nieprzyjemności związanych z potencjalną pomyłką.

Game Boy do kradzieży samochodów

Game Boy do kradzieży samochodów

Bezkluczowe systemy otwierania drzwi i zapłonowe mogą być wygodne. Jednak przy okazji oferują przestępcom zaawansowany technologicznie sposób kradzieży samochodów. Jedną z popularnych metod jest technika skrzynki przekaźnikowej. Polega ona na przyklejeniu jednej skrzynki do ściany domu, aby odebrać sygnał z breloczka właściciela. Jest on przekazywany do drugiej, która jest trzymana w pobliżu pojazdu. Kiedy samochód wykryje sygnał z drugiej skrzynki, reaguje tak, jakby był on właśnie używany do otwierania drzwi. Technikę tę da się jednak ulepszyć, czemu dowodzi wyżej wspomniane urządzenie.

Zobacz też: Ulefone Armor 9 – twardziel z NFC i kamerą termowizyjną

W przypadku jednego z tych urządzeń, które wyglądają jak Game Boy, nie ma potrzeby przekazywania sygnału z pobliskiego breloczka. Zgodnie z Daily Mail, nagrywają one dane samochodu i działają jako respondent. Z tego też powodu pojazd rozpoznaje jako autoryzowany pilot zbliżeniowy. Następnie samochód otwiera się i uruchamia tak, jakby użytkownik posiadał ważny brelok z kluczykiem cyfrowym. Bułgarska firma SOS Auto Keys sprzedaje te gadżety jako najbardziej zaawansowane narzędzie ślusarskie. Firma ostrzega, że urządzenie nie powinno być używane przez nikogo, kto ma niezgodne z prawem zamiary. Tak, to na pewno odstraszy zatwardziałych przestępców… Równie dobrze można wsadzić klucze do domu pod wycieraczkę i wywiesić kartkę:

klucze są pod wycieraczką. Nie okradaj mnie.

Pocieszającym faktem jest cena urządzenia. Ta wynosi około 25 tysięcy dolarów. Podejrzewam jednak, że dla złodzieja jest to inwestycja, która szybko się zwróci. Podczas zbierania informacji na ten temat natknąłem się na pewien zabawny i niezwykle trafny komentarz w tej sprawie:

Złodzieje przeszli od grania w Grand Theft Auto na konsoli do używania konsoli do popełniania Grand Theft Auto.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy