ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
spotify utwór z rekordem odtworzeń

Spotify z nowym dziennym rekordem odtworzeń w Polsce – ten utwór to absolutny hit

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

W serwisie Spotify kilka dni temu pojawił się utwór, który szybko stał się piosenką z dobowym rekordem odtworzeń w Polsce. Zdeklasował konkurencję – czytamy o utworze w komunikacie wydanym właśnie przez Spotify. Piosenka utrzymuje się też na 1. miejscu karty Na czasie w serwisie YouTube z liczbą ponad 6 mln wyświetleń.

„Polskie Tango” – oto utwór z nowym dobowym rekordem odtworzeń w Spotify w Polsce

W piątek, w ciągu 12 godzin od premiery Polskiego Tanga użytkownicy Spotify odsłuchali utwór aż 559 456 razy. W sobotę, podczas pierwszej pełnej doby w streamingu, piosenka zanotowała aż 578,301 odsłuchań – to nowy dzienny rekord odtworzeń na platformie Spotify w Polsce.

Polskie Tango to pierwszy singiel z płyty Jarmark Taco Hemingwaya. Utwór został udostępniony słuchaczom tuż przed II turą wyborów prezydenckich i w niewybrednych słowach opowiada o najnowszej historii Polski oraz o niedoskonałościach naszego społeczeństwa. Taco Hemingway pobił na Spotify swój własny rekord, który ustanowił w 2019 roku wspólnie z Dawidem Podsiadło. Wtedy utwór W piątki leżę w wannie został odtworzony 406 963 razy. Rekordowy na Spotify był także przez pewien czas album Taco Hemingwaya Pocztówki z WWA, Lato ’19. Większą popularność zdobyła jednak płyta Romantic Psycho wydana przez Quebonafide wiosną tego roku. W ciągu doby zanotowała 4,3 mln odtworzeń na Spotify.

Czytaj także: Spotify przedstawiło muzyczne trendy z czasu izolacji

Hip-hop wśród użytkowników Spotify z Polski cieszy się wyjątkową popularnością. W 2019 wśród 10 najpopularniejszych artystów na Spotify w Polsce znalazło się aż 6 raperów. Całe podium zajęli reprezentanci wspomnianego gatunku – Taco Hemingway, Bedoes oraz Tymek.

źródło: Spotify

Sprawdź najnowsze wpisy