Shazam bez logowania przez Facebooka może być dla części użytkowników niezauważalną zmianą. Aplikacja nie wymaga od użytkowników, by ci tworzyli w niej konto, ale posiadanie takowego ma swoje plusy. Można przeglądać m.in. historię utworów, które Shazam pozwolił nam znaleźć. To niby mała rzecz, ale dla niektórych bardzo potrzebna. Czy faktycznie możliwość logowania przez Facebooka zniknie z aplikacji na Androida?

Shazam bez logowania przez Facebooka

Shazam bez logowania przez Facebooka
Fot. Shazam jeszcze z logowaniem

Warto zaznaczyć, że zmiany, które w kodzie aplikacji znaleźli redaktorzy 9to5Google, nie są jeszcze wprowadzone. Może to oznaczać, że stanie się tak niedługo lub… nigdy. Zdarzało się przecież, że developerzy wycofywali się ze swoich planów, choć akurat w tym przypadku na to się nie zanosi. Shazam jest własnością Apple już od kilku lat i firma co jakiś czas wprowadza zmiany, które mają ją odseparować od zewnętrznych podmiotów. I taką właśnie zmianą ma być pozbycie się możliwości logowania i tworzenia kont przez Facebooka czy nawet Google.

Kod aplikacji zdradza, że niedługo użytkownicy korzystający z kont stworzonych przez Facebooka, zobaczą nowy komunikat. Będzie on brzmiał: „Konta Shazam utworzone za pomocą Facebooka nie są już dłużej obsługiwane”. Użytkownicy następnie będą mogli przenieść swoje zapisane utwory do nowego konta, co prawdopodobnie będzie jeszcze wymagało logowania poprzez Facebookowe konto. Aplikacja ma także zachęcać do tego, by tworzyć nowe konta, które oparte będą po prostu o adres mailowy.

Zobacz też: Akumulatory w nowych iPhone-ach mogą być malutkie.

Shazam bez logowania przez Facebooka może nie będzie zbyt uciążliwą zmianą, ale dla części użytkowników z pewnością denerwującą. Szczególnie jeżeli często korzystali z aplikacji. Wygląda na to, że teraz będą musieli utworzyć kolejne konto, by korzystać w pełni z możliwości Shazam. Takie odseparowanie się od Facebooka to jednak dobry pomysł, bo w przypadku awarii portalu Zuckerberga, Shazam nie ucierpi. Zobaczymy, czy Apple zdecyduje się na taki ruch.

Źródło: 9to5Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.