Chińska firma HKEPC zamieściła zdjęcia pudełka procesora Ryzen 5 3600, który niedawno zamówiła. Otóż układ ten przyszły w pudełku po…. Ryzenue 3 3200G. Co prawda AMD umieściło na pudełku naklejkę informującą, że produkt wewnątrz to Ryzen 5 3600. Jednak każda inna informacja na opakowaniu wskazuje na inny procesor. Znajduje się tam nawet informacja o zintegrowanym układzie Vega, który jest normą w przypadku APU producenta. Rzecz w tym, że zamówiony procesor nie należy do jednostek wyposażonych w zintegrowaną grafikę. Nie ma on nawet swojego odpowiednika tego typu.

AMD sprzedaje procesory w złych pudełkach

AMD sprzedaje procesory w złych pudełkach

Według Hardware Times takie zdarzenie dotyczy całej partii procesorów Ryzen 5 3600 przeznaczonych dla klientów w Chinach. Portal informuje o tym, że AMD zastosowało błędne opakowania dla tego układu z konkretnego powodu. Otóż zainteresowanie nim okazało się zbyt duże. Firmie udało się zorganizować same procesory, problemem okazały się…. pudełka. AMD mogło więc albo sprzedawać swoje Ryzeny w innym opakowaniu, albo wstrzymać sprzedaż. Firma zdecydowała się na ten pierwszy krok, a stosowne informacje umieściła jedynie na naklejkach.

Zobacz też: Aktualizacja Xiaomi Mi A3 – jak nie chcesz problemów, to jej nie instaluj

Jak łatwo sobie wyobrazić, klienci byli dość zdezorientowani. Nierzadko zdarzają się pomyłki przy zamawianiu komponentów online. Mogłoby się więc wydawać, że to dość zaskakujące, iż cała sprawa ujrzała światło dzienne dopiero teraz. Jednak i na to jest wytłumaczenie. Rzecz miała w końcu miejsce w Chinach. O ile cały świat śledzi nowości technologiczne z Państwa Środka, tak wewnętrzne sprawy nie budzą aż tak dużego zainteresowania. Dlatego też owa sprawa wyszła na jaw tak późno i warto ją potraktować jedynie jako egzotyczną ciekawostkę.

Źródło: Tomshardware

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.