Nowe konsole zbliżają się wielkimi krokami. PlayStation 4 i Xbox One powoli odchodzą do lamusa, by zrobić miejsce PlayStation 5 oraz Xboxowi Series X. Jakiś czas temu Bartosz pisał, że ceny gier na nową generację będą wyższe. Potwierdzają to oferty, które już teraz można znaleźć w polskich sklepach. Wygląda na to, że na wzrost cen mimo wszystko trzeba się przygotować.

Gry na PlayStation 5 i Xboxa Series X w Polsce – jakich cen należy się spodziewać?

W ofercie popularnego sklepu internetowego Media Markt w przedsprzedaży pojawiły się już gry na PlayStation 5 i Xboxa Series X. Co prawda mowa o dwóch edycjach NBA 2K21, ale zawsze coś. Wydanie podstawowe zostało wycenione na 289 złotych, a specjalne Mamba Forever Edition na… 479 złotych. O ile cena edycji ulepszonej jest do przełknięcia, tak niecałe 290 zł za przysłowiową „podstawkę” to naprawdę dużo. Dla porównania, ceny gier na obecną generację konsol najczęściej wahają się w graniach 249-259 złotych.

Zobacz także: Dwa lata – tyle wynosi okres wsparcia większości flagowców z Androidem. To po prostu nie w porządku

Co ciekawe, te same wydania NBA 2K21 na PS5 i XSX pojawiły się także w X-Komie. Tam podstawowa edycja została wyceniona na 275 złotych, a Mamba Forever Edition na 435 złotych. Różnice w cenach są dość zauważalne, ale mimo wszystko nawet 275 zł za „podstawkę” to bardzo dużo. Niestety jednak trzeba przyznać, że „bardziej oficjalnie” wyglądają kwoty, jakie trzeba wyłożyć za NBA 2K21 w Media Markt. Jeśli inni producenci pójdą śladem studia 2K Games, odpowiedzialnego za opisywaną grę, a wszystko na to wskazuje, to szykują się naprawdę droga generacja.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.